Ambalaj Tasarımı Hafızoğlu Çemen

Ambalaj Tasarımı - Ambalaj Tasarımı Hafızoğlu Çemen ...

alligatör2004 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alligatör2004

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 26-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zeroth isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zeroth

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ağırlık için Net:Miktarı: olarak yazmışsın.. ayrıca içindekiler kısmını bitirirken nasıl muhafaza edileceği biraz karışmış sanırım..
Bu mesajdan alıntı yap
BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 26-12-2010 #3
yazılarınızın baskıdan sonra okunabilirliğinden şüpheliyim
yazılarınızda piksellenmeler var
ayrıca alt ve üst kırmızı-sarı çizgileri hoş bulmadım. değiştirmenizi tavsiye ederim

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap
sakalhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakalhasan

Grafiker / Karabük

Alt 26-12-2010 #4
ne şekil bir kutu vb. için tasarladığınızı anlayamadım. zira uygulandığında ürün isimleri arkalı-önlü denk gelmeyecek. aksi durumu abes olur bence..
Bu mesajdan alıntı yap

alligatör2004

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 27-12-2010 #5
bu etiket yuvarlak bir kasenin etrafını saracak yazılarımda birçok bilgisayarda baktım piksellenme göremedim amatörüm bu konularda yardımlarınıza ihtiyacım var
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-12-2010 #6
Çalışmanın teknik özelliklerinden ziyade değinmek istediğim bir konu var ki sanırım daha önem içeriyor. Etiket gibi ürün ambalajını sattıracak en önemli unusurun tasarımında böcek, haşere v.b. hayvanların kullanımı bence doğru değildir. Yapmış olduğunuz etiket, haşerelere karşı bir ürün olsaydı mantıklı olabilirdi fakat insanlar tarafından ne kadar şirin bir böcek olarak bilinsede, uğur böceğinin bu şekilde kullanılması itici bir faktör bence...
Bu mesajdan alıntı yap

alligatör2004

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 27-12-2010 #7
dikkate alacağım yorumlarınız önemli benim için uyum açısından nasıl olmuş peki eksik yanlar şöyle olsa daha iyi olur gibisinden
Bu mesajdan alıntı yap
ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 27-12-2010 #8
1. Barkodu o şekilde (ilk 3 rakam kırmızı geri kalan siyah) neden yazdın çok merak ettim. Ki barkod çok kenarda az biraz içeri alırsan traş payı falan ne olur ne olmaz.
2. Uğurböceği konusuna sonuna kadar katılıyorum.
3. Altta ve üstte kullandığın şeritleri biraz inceltirsen görünürlüğü rahatlatıp marka ve görsele vurgu yapacak.
4. Geri Dönüşüm ve çöp kutusu imgelerini kırmızı zeminsiz direk fona yerleştirsen bence daha iyi. Ya da içi kırmızı olmayan aynı şekilde ince beyaz bir çerçevede olabilir Ambalaj Tasarımı Hafızoğlu Çemen
5. Çeşitli imla hataların var. İçindekiler kısmında sadece "Su ve Çemen Unu" nda ilk harfler büyük başlamışsın geri kalan öyle değil (virgüllerden sonra boşluk bıraksan daha iyi) Ambalaj Tasarımı Hafızoğlu Çemen
6. Tek tip font kullanmışsın ki BlueX'in de dediği gibi kullandığın font ince bence baskıda sorun olacak.
7. sakalhasan arkadaşıma katılıyorum. Bu etiket yuvarlak bir kasenin etrafını saracak ise ürün ismi tam açıyla sırtsırta gelmeyecek. Yoo geliyor diyorsan o zaman adres kısmı içindekiler bölümünün üstüne yapışacak.
8. Görseller iyi ama o yeşil yapraklı şey pek bi patlamış gibi. Renk dengesiyle biraz oynasan?
9. Logo konusunda sabit olduğunu düşündüğümden yorum yapmıyorum.

Benim ilk bakışta gördüklerim bunlar. Umarım yardımcı olur. Eksik ve ya yanlış bir şey yazdıysam şimdiden herkesden özür dilerim.

İyi Çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

alligatör2004

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 27-12-2010 #9
çok saolun arkadaşlar yeniyim daha hemde çok yeni sizin yorumlarınızla eksiklerimi kapatmaya çalışacağm
Bu mesajdan alıntı yap