Ambalaj Tasarımı yardım

Ambalaj Tasarımı - Ambalaj Tasarımı yardım Sponsorlu Bağlantılar Merhaba ben enerji içeceği için ambalaj tasarlamak istiyorum. Coca Cola, Sprite gibi kutuların ambalajları ornegin.. Fakat bunu hangi ebatlarda ve olcu birimi ne kullanacağımı bilmiyorum. Verilen elimde sadece ...

Ambalaj Tasarımı yardım
DamlaaaOZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DamlaaaOZEL

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Ambalaj Tasarımı yardım

Alt 23-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ben enerji içeceği için ambalaj tasarlamak istiyorum. Coca Cola, Sprite gibi kutuların ambalajları ornegin.. Fakat bunu hangi ebatlarda ve olcu birimi ne kullanacağımı bilmiyorum. Verilen elimde sadece olculer lazım. Bilgisi olan arkadaslar beni bilgilendirirseniz cok sevinrim..
İyi çalışmalar.:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 23-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
içecek üretimini yapan firma ambalaj üretimini yapacak firma ile ambalajın teknik bilgileri konusunda bir anlaşma sağlamıştır. firma ile irtibata geçmeniz gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 23-09-2011 #3
Kesinlikle irtibat halinde olmalısınız. Bu olayın " STANDART" bir yapılandırması yoktur.
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 23-09-2011 #4
Kesinlikle irtibat halinde olmalısınız. Bu olayın " STANDART" bir yapılandırması yoktur.
aynen... standart bir ölçüsü yoktur.
Bu mesajdan alıntı yap
macserdar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macserdar

Grafiker / İstanbul

Alt 25-09-2011 #5
Her zaman boyutları değişir

bir ebatta bağlı kalmayan büyük firmalardır Ambalaj Tasarımı yardım
Bu mesajdan alıntı yap
rech2000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rech2000

Grafiker / İstanbul

ölçü

Alt 22-10-2011 #6
eğer bu bir cola kutusu ise bir tane satın al çapını ve boyunu ölç yükseklik zaten belli çapı da pi sayısıyla çarp en ve boy olarak ölçü çıkmış olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-11-2011 #7
eğer bu bir cola kutusu ise bir tane satın al çapını ve boyunu ölç yükseklik zaten belli çapı da pi sayısıyla çarp en ve boy olarak ölçü çıkmış olur.
Ambalaj tasarami yaparken bunu yapmayin ----afis yada takvim yada brosur yada katalog vs yapmiyorsunuz.
Ambalaj üretimi yapacak firmadan yada kendi paketleme makinasinda dolum yapacak üreticiden tasarım alanlarini belirtildigi 'sabon-bicak izi-makina plani- desing guide" her ne deniyorsa onu isteyiniz. Yoksa arkanizdan 40 adam toparlayamiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
asat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asat(51)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-03-2012 #8
Nüket hanım çok haklı. Teneke ambalajda 1mm bile çok önemlidir.
Binlerce kutunun baskısı yapıldıktan sonra üretime başlanır. 1mm lik bir hata yüzünden binlerce kutunun baskısı yapıldığı levhalar hurdacıya gider.
Bu mesajdan alıntı yap