Amblemde kabartma sorunu ? ( LÜTFEN YARDIM EDİN )

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Amblemde kabartma sorunu ? ( LÜTFEN YARDIM EDİN ) ...

p1vot isimli Üye şimdilik offline konumundadır

p1vot

Grafiker / Gaziantep

Alt 29-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben bir amblem çalışması yaptım ve bu amblemin gerçekçi olmasını istiyorum aşşağıdaki gibi

örn kabarmış gibi bir görüntü var parlıyor o görüntüyü nasıl elde ederim lütfen yardım :crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 29-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
degrade renkler ve gölgeler kullanılmış. yazıların altında sert gölgeler var çıkıntılı gibi gösteriyor. renk geçişlerinin arasında beyazla parlatılmış yerlerde o kısımları kabarmış gibi gösteriyor.
renkleri ve bu renklerin açılarını düzgün yaparsan çok daha güzel bi sonuç alırsın..
Bu mesajdan alıntı yap
bnongan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bnongan

Grafiker / Çanakkale

Alt 30-06-2009 #3
Bu tip bir çalışmayı vektörel bir programda yapmaya çalışmak çok başarılı bir sonuç vermeyecektir. Elbette yöntemler var. Ama çok ince derece ayarları yaoarak renk geçişlerini ayarlamak gerekecektir. Dolayısıyla bu işi Corel Draw gibi vektörel bir programda yapmaktansa photshopta yapmanızı tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2009 #4
photoshop+bevel and emboss+diğer gölgelendirmeler
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 30-06-2009 #5
Bu tip bir çalışmayı vektörel bir programda yapmaya çalışmak çok başarılı bir sonuç vermeyecektir. Elbette yöntemler var. Ama çok ince derece ayarları yaoarak renk geçişlerini ayarlamak gerekecektir. Dolayısıyla bu işi Corel Draw gibi vektörel bir programda yapmaktansa photshopta yapmanızı tavsiye ederim...
İnce derece ayarlara gerek yok ve tavsiyeniz yanlış yönlendirme olur.
Gerek Pixel tabanlı gerekse vektörel tabanlı tüm programlarda yapılabilir.Grafist yorumunu dikkate alınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Greenlight isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Greenlight(40)

Grafiker / Kocaeli

Alt 26-04-2011 #6
çok kolay ilk önce daireyi çiz İnteractive fil tool dan Radikal, Linear veya Sguar ı seçerek ışık yansımasını ayarla ve tasarımını yap bombe varmış gibi görünecektir...
Bu mesajdan alıntı yap