Anchor Name

Dreamweaver - Anchor Name ...

Anchor Name
emyoluyuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emyoluyuz

Hiç Biri / Ankara

Anchor Name

Alt 21-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar a.html dosyasını dw de açtım sayfadaki içerikler çok bölümden oluştuğundan kişi komple sayfayı kaydırarak ilerletmedense istedimki sayfanın başında linkler olsun o lnkler sayfadaki o bölümlere atlasın oradanda sayfanın başına dön butonu olsun o da ilk başta gördüğü linklere geri dönsün.Bunu ctrl +alt+a ile isim vererek yapabildim. fakat yapamadığım , b.html sayfasında vermiş olduğum link a.html sayfasındaki #4 e gitmesi linki nasıl atamalıyım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 21-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar a.html dosyasını dw de açtım sayfadaki içerikler çok bölümden oluştuğundan kişi komple sayfayı kaydırarak ilerletmedense istedimki sayfanın başında linkler olsun o lnkler sayfadaki o bölümlere atlasın oradanda sayfanın başına dön butonu olsun o da ilk başta gördüğü linklere geri dönsün.Bunu ctrl +alt+a ile isim vererek yapabildim. fakat yapamadığım , b.html sayfasında vermiş olduğum link a.html sayfasındaki #4 e gitmesi linki nasıl atamalıyım

linkini a.html ve ancho adına hedefleyerek yapabilirsin...

Anchor Name
Bu mesajdan alıntı yap

emyoluyuz

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-09-2009 #3
denedim hocam a.html#4 diye vermiştim ama çalışmadı
Bu mesajdan alıntı yap
atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 21-09-2009 #4
denedim hocam a.html#4 diye vermiştim ama çalışmadı

a.html dosyanda bir anchor hatası yapmışsındır,
yoksa normal olarak çalışır...
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 21-09-2009 #5
Link vereceğiniz nesneyi seçip link paneline Anchor ismi "ürün2" ise link adresi "#ürün2" olacaktır.

Bu çalışmanızda Named Anchor özelliğnii kullanmalısınız.Kullanımı ve ipuçlarını öğrenmek için video dersi izleyebilirsiniz.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap

emyoluyuz

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-09-2009 #6
anchor ismi ürün2 diyelim ama aynı sayfadaki anchoru kullanmak istemiyorum, benim istediğim, örneğin index.html sayfasındayım a.html sayfasındaki ürün2 anchoruna gitmek
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 23-09-2009 #7
Anchorları sadece eklediğiniz sayfa içinde kullanabilirsiniz.Zaten başka bir sayfadan bağlantı verilecekse normal link verme işlemini kullanabilirsin.Anchor link vermenin mantığı sayfa içindeki ilk açılışta görünmeyen bölgelere hızlıca ulaşmaktır.Örnek kullanımı ise sitelerin çoğunda gördüğümüz "Başa Dön" linkidir.Burada Header kısmına bir anchor named atanır ve sayfanın en altındaki "Başa Dön" kelimesine de "#ancorismi" şekilnde link atanır.

Videoyu izlersen daha iyi anlayacağına eminm.Kolay gelsni.
Bu mesajdan alıntı yap