Android dibe vurdu!

Teknoloji Haberleri - Android dibe vurdu! Sponsorlu Bağlantılar Akıllı cepler arasındaki kıyasıya rekabet sürüyor. iOS, Android ve Windows Phone gibi mobil platformların daha iyi oldukları alanlar var. Yeni bir rapora göre ise en güvenli mobil işletim ...

Android dibe vurdu!
Furkan EKMEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Furkan EKMEN

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Android dibe vurdu!

Alt 15-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı cepler arasındaki kıyasıya rekabet sürüyor. iOS, Android ve Windows Phone gibi mobil platformların daha iyi oldukları alanlar var. Yeni bir rapora göre ise en güvenli mobil işletim sistemi, RIM'in BlackBerry 7 OS'u.

Trend Micro, Bloor Research and Altimeter Group ortaklığıyla yapılan kapsamlı araştırmalarda RIM'in mobil işletim sistemi, Windows Phone 7.5, Android 2.3 ve iOS 5 test edilmiş. Testte oturum açma, sanallaştırma, cihazı temizleme, uygulama güvenliği ve bütünleşik işletim sistemi seviyesindeki güvenlik işlevleri puanlandırılmış.

Testte BlackBerry 7, 2.89 puanla birinci gelirken onu 1.7 puanla iOS 5 takip etmiş. Windows Phone 1.61 puanla üçüncü sırada yer alırken, Android 2.3, 1.37 puanla 4. sıraya yerleşmiş. Araştırmacılar, BlackBerry işletim sisteminin "kurumsal seviyede güvenliğini ve yönetilebilirliğini" överken, iOS 5 de "sandboxing" özelliği sayesinde bazı araştırmacıların övgüsünü almayı başarmış.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları