Angelina Jolie illüstrasyon

İllüstrasyon Çalışmaları - Angelina Jolie illüstrasyon Sponsorlu Bağlantılar Tanıyan arkadaşlar bilirler henüz yolun başında olduğumu,eleştiriler doğrultusunda bişeyler yapmaya çalışıyorum.Umarım diğerlerine göre biraz daha ilerletmişimdir....

bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 05-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tanıyan arkadaşlar bilirler henüz yolun başında olduğumu,eleştiriler doğrultusunda bişeyler yapmaya çalışıyorum.Umarım diğerlerine göre biraz daha ilerletmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baya emek harcamışsın belli bunu yapabiliyorsan dahada başarılı bi çalışma cıkaracağından şüphem yok birinci önerim kontor cok belli çizimde, onları yok etmeliydin cok fazla grinti ve cıkıntılar var ozellikle omuzunda ve cenesinde daha düz olabilirdi hatlar. son olarakta burnunu biraz daha on plana cıkarmalaısın cok fazla soluk duruyor ama çizimin güzel beğendim emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

bilgilknur(36)

Alt 06-02-2009 #3
baya emek harcamışsın belli bunu yapabiliyorsan dahada başarılı bi çalışma cıkaracağından şüphem yok birinci önerim kontor cok belli çizimde, onları yok etmeliydin cok fazla grinti ve cıkıntılar var ozellikle omuzunda ve cenesinde daha düz olabilirdi hatlar. son olarakta burnunu biraz daha on plana cıkarmalaısın cok fazla soluk duruyor ama çizimin güzel beğendim emeğine sağlık
Teşekkür ederim yorumun için,uyarılarını dikkate alıcam,ellerim çizime alışacaktır o zaman bahsettiğin detaylar düzelecektir diye umut ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 06-02-2009 #4

Öncelikle çok fazla emek verildigi belli, azim ve emeğinizden dolayı kutluyorum.
Diğer çalışmalarınızdaki "eller" deki bozukluğu aşmışsınız; her ne kadar esintileri olsa daAngelina Jolie illüstrasyon(yukarıda gösterdim)
Yüz, çene ve omuz hatlarında gözle görülebilir şekilde yamukluklar var, renklendirmede gayet başarılı; fakat tonlamalar çok yumuşak olmuş, çizgiler biraz daha yumuşak ve geçişli olabilirdi, çok sert...özellikle dudak kenarlarında oynama yapılabilir ama diğer çalışmalarınıza göre büyük bir gelişim var.
Onun dışında saçlara bayıldım, harika bir çizim olmuş. Angelina Jolie illüstrasyon

Ellerinize sağlık, diğer çalışmalarınızı da bekliyorum.

Kolay gelsin.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

bilgilknur(36)

Alt 06-02-2009 #5

Öncelikle çok fazla emek verildigi belli, azim ve emeğinizden dolayı kutluyorum.
Diğer çalışmalarınızdaki "eller" deki bozukluğu aşmışsınız; her ne kadar esintileri olsa daAngelina Jolie illüstrasyon(yukarıda gösterdim)
Yüz, çene ve omuz hatlarında gözle görülebilir şekilde yamukluklar var, renklendirmede gayet başarılı; fakat tonlamalar çok yumuşak olmuş, çizgiler biraz daha yumuşak ve geçişli olabilirdi, çok sert...özellikle dudak kenarlarında oynama yapılabilir ama diğer çalışmalarınıza göre büyük bir gelişim var.
Onun dışında saçlara bayıldım, harika bir çizim olmuş. Angelina Jolie illüstrasyon

Ellerinize sağlık, diğer çalışmalarınızı da bekliyorum.

Kolay gelsin.

İyi çalışmalar.

Çok güldüm ya çok teşekkürler öcelikle. Amma hata yapmışımAngelina Jolie illüstrasyon Aslında şöyle bişey sorayım yüz çevresini omzunu vs.. pen tool ile çiziyorum bu doğru bir yöntem mi? Ve onuda malesef istediğim şekilde yapamıyorum işaretlediğin gibi köşeli oluşuyor.Forumda bununla ilgili dersleri okudum ama uygulamaya gelince sanırım zamanla düzelir gibi geliyo.Pratik yolları var mıdır özetle?
Tüm bunlara rağmen beğendiğine sevindim teşekkürler Angelina Jolie illüstrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 06-02-2009 #6
Çok güldüm ya çok teşekkürler öcelikle. Amma hata yapmışımAngelina Jolie illüstrasyon Aslında şöyle bişey sorayım yüz çevresini omzunu vs.. pen tool ile çiziyorum bu doğru bir yöntem mi? Ve onuda malesef istediğim şekilde yapamıyorum işaretlediğin gibi köşeli oluşuyor.Forumda bununla ilgili dersleri okudum ama uygulamaya gelince sanırım zamanla düzelir gibi geliyo.Pratik yolları var mıdır özetle?
HATALAR YAPA YAPA DÜZELİR, ÖNEMLİ OLAN FARKINA VARABİLMEKTİR. Angelina Jolie illüstrasyon

Rica ederim, hatalı diye değil, hatalarınızı düzeltin diye gösterdim, çünkü daha iyisinin olmasını istiyorum.
Bu işte ben de profesyonel sayılmam, buna da hakkım yok zaten, ben sadece ne görüyorsam onu söyledim Angelina Jolie illüstrasyon
Onun dışında "pen tool da çiziyorum doğru yöntem mi?"
demişsiniz:

Bu size kalmış birşey eliniz neye alışıksa, onunla daha iyisini yapmak sizin elinizde; ister pen tool, pencil tool, ister yardımcı çizim araçları; brush toll, Mesh Tool, olsun: çizgilerin yamuk olmaması sizin elinizde, bunu zamanla çize çize yeniceginizden eminim.Gerektiginde farklı çizim araçları kullanın.Özellikle geçişlere dikkat etmenizi öneririm.

Pen tool kullanımında bağlantı noktası çizgileri çizimi oluşturan noktalardır....Köşe noktaları, çizginin yönünü belirler.Bir diğeri ise yumuşak noktalardır. Bunlar ise çizginin eğim noktasını yani eğimin hangi noktada oluşacağını belirler.(Köşe noktalarını yumuşak çizgi yapmak için(Shift+C)) Siz pen tool' da yumuşak noktaları tercih ederseniz iki nokta arasında geçişler hem kolay, hem düzgün olacaktır.

Bunun için yapmanız gereken bol bol pratik yapmak.Resimlerin üzerinden çizmeyi deneyin, sanırım mouse kullanıyorsunuz, elle ve mouse' la denemeler yapın.

Kontur ve Hatlar çok belirgin, renkler güzel fakat bazı yerlerde yumuşak geçişler fazla kaçmış.Ben yinede çalışmanızı beğendim.(Saçlarıda çok başarılı buldum)

Tekrar emeğinize sağlık, iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #7
pentoll çiziyorum doğru bir yontem mi? bu sizin hangi araca daha yatkın olduğunuza bağlı siz hangi aracla en iyi çizimi yaptığınızı düşünüyorsanız onunla çizin örneğin ben boyle bi çizim yaptığım zaman hatlarını mesh tool ile yapıyorum ben ona alışkınım şiz pen tool'a bu yuzden bunu belirleyecek olan sizsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #8
Merhaba..

Güzel çalışma olmuş emeğinize sağlık.

Çalışmayı Photoshop'ta yaptınız sanırım, değil mi? Çünkü Photoshop'ta yaptıysanız 1-2 tavsiyede bulunmak istiyorum izin verirseniz..
Bu mesajdan alıntı yap

bilgilknur(36)

Alt 06-02-2009 #9
Merhaba;
Evet photoshop ile yaptım,tavsiyeleriniz mutlaka işime yarayacaktır.Buyrun..
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #10
Merhaba;
Evet photoshop ile yaptım,tavsiyeleriniz mutlaka işime yarayacaktır.Buyrun..
Boyama işlemini seçili alan içinde yapıyorsunuz sanırım. Seçili alanınızı oluştururken de Lasso, Poligonal Lasso yada Magnetic Lasso tool'lardan birini kullanıyor olmalısınız tahmin ettiğim kadarıyla. Ancak seçili alanlarınızı bu tool'lar ile oluşturursanız kırıklar ve keskin hatlar oluşması muhtemel olacaktır. Bu durumda ''Feather'' kullanarak keskin hatlarınızı yumuşatmak mümkün ancak bu sefer çizgileri oldugu yerden kaydıracak ve tam yüzüne göre oturttuğunuz çizimleri bozacaktır.

Bunun en iyi çözümü ise Pen tool kullanmaktır.

Örneğin çene kısmını ele alalım. Diyelim ki orayı seçili hale getirecek ve içini boyayacaksınız. Öncelikle yeni bir layer açın. Daha sonra Pen tool aracını seçin. Klavye kısayolu ''P''dir. seçili hale getireceğiniz alanı Pen tool ile çizin ve çiziminizi aynen lasso'daki gibi objeyi başlangıç noktasona kadar gelerek yapın ve sonunda objeyi tamamlayın.

Daha sonra Layers penceresinin yanındaki ''Paths'' penceresine gelin. Bu pencerenin altında ''Load path as a selection'' adında bir buton bulunur. Ona tıklayın.. Çizdiğiniz Path'ın lasso ile yapılmış bir seçili alana dönüştüğünü göreceksiniz. Böylece çok daha yumuşak hatlara sahip bir seçili alan elde edeceksiniz..

Bu işlemleri uyguladığınız halde seçili alanınız çiziminiz bozularak orantısız gelirse mesaj yazınız o konuda da yapmanız gerekeni yazarım.. iyi çalışmalar Angelina Jolie illüstrasyon..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
angelina, illustrasyon, jolie