Angelina Jolie illüstrasyon

İllüstrasyon Çalışmaları - Angelina Jolie illüstrasyon ...

Cevapla
Angelina Jolie illüstrasyon
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(37)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2009 #31
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle ilk yorumlarda hatalarımı gayet güzel işaretlemiş blueden,sonrasındada çok güzel açıklamalar yapılmış yine çzimimdeki hatlarımla ilgili ve lütfen dikkat edin asla bunlarla ilgili rahatsızlık duymadık aksine,yorumlarımı okursanız nasıl güzel karşıladığımı göreceksiniz.Ama sonrasında yapılan ilk yorum ve ona benzer gelenler çalışmayı yapış tekniğimle ilgili doğru olmayan şeylerdi,fotoğraf üzerinde oynamışım copy işlemi ile yapmışım gibiydi.bu çizimime değil bana söylenmiş hoş olmayan bişeydi.bazı arkadaşlarında söylediği gibi ben yaptığım çizimdeki hataları göremem,helede bu kadar yabancıyken,forumda ne diyorGRAFİKER MİSİN? GRAFİKERMİ OLMAK İSTİYORSUN? ben olmak istiyorum.onun içinde buraya mükemmel herşeyi dört dörtlük çizimler koyamam.isterim ama belliki bu biraz zaman alıcak.Agresif tutumuma gelince çalışmamla ilgili her türlü eleştirye açığım başımın üstünde yeri var,bende eğitmenlik yaptım 4 yıl bilgisayar alanında,bişeyin nasıl öğretileceğini bilirim.Lütfen burada çizimim beğenilmemişte ben buna tepki göstermişim gibi olmasın.Konu çok başka,buradki onca insanı ben çizmişim gibi kansırmaya çalışıyormuşum imajı verilmiş.beni rahatsız eden tek şey bu.
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2009 #32
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bakın şunu belirtmek gerekir ki illustrasyon tamamen yetenek ister. Kişinin yeteneği kendisi yada çevresi için göreceli bir kavram olabilir ama su götürmez bir gerçektir ki yapılacak iyi eleştirilerin yanında kötüleride olacaktır.
Sevgili m3rt in belirttiği gibi paint over çalışma yapmak ta bu yeteneğin perçinlenmesi için bir çalışma şeklidir. Kesinlikle kabul edilemez bir yanı yoktur. Ancak, uzun zaman içerisinde burada gördük ki bazı artniyetli kişiler buraya sadece bir fotoğrafı trace ederek, yada photoshopta bir iki efekt uygulayarak "Ben çizdim" diye koyabilmekte. Bu gibi insanlar da artık herşeye şüphe ile bakan kişiler yaratmakta. Bu kaçınılmaz birşey.
Bu gibi durumlarda verilmesi gereken en son tepki sanırım
"Benim saklayacak hiç bişeyim yok istersen şahsına gönderebilirim "blueden"."
olmalıdır.
Daha sonra yaptığınız gibi çalışma aşamalarını koyarak ta bu soru işaretlerini çok rahat silebilirdiniz insanların kafalarından.
Kendinizin de bir eğitimci olduğunuzu ve insanlara birşeylerin nasıl öğretileceğini bildiğinizi belirtmişsiniz, ancak farketmediyseniz tekrar edeyim az önce bir mesajımda
"Sevgili Kasta verdiği örnekle beni onore etmiş ama kimseye yol gösterecek yada eğitim verecek kadar iyi görmüyorum kendimi."
diyerek zaten size yada bir başkasına birşeyler öğretmek kaygım olmadığını göstermiştim. Bu ne benim haddimedir nede görevimdir. Sadece buraya eklenmiş olan çalışmanıza estetik kaygılarım ve gayet net olan mantığımla eleştiri yaptım.
O nedenle bir önceki mesajımı okuduğunuzda anlayabileceğiniz gibi, bu çalışmayı yapan kişi için o hatalar gayet "saçma" hatalardır.
Sizden son olarak zahmet olmayacaksa birde bu çalışma için referans kullandığınız fotoğrafı eklemenizi istersem de umarım haddimi aşmış olmam.
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(37)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2009 #33
bu çalışmanın tamamen çizim eseri olmadığı aşikar
öncelikle bunu belirtmeniz lazım insanları yanlış yönlendirmemek için
neden böyle bir kanıya vardım derseniz;
yüzve dudaklarda ışığa bu kadar dikkat eden birisi diğer kısımlarda bu demli saçma hatalar yapmaz, yapamaz.
ve hiç olmazsa çalışmanızı buraya eklerken daha anatomik bir burun deliği çizseydiniz.
İlk başta bu şekilde yazmak yerine ....

1- Saç için bazı kısımlarda brush kullanıldığı izlenimi uyandı bende.
2- El çiziminde ki hatalar çok rahatsız edici (özellikle işaret parmağına dikkati çekmek isterim)
3- Göz özensiz ve baştansağma çalışılmış.
4- Dudakların dışında ki anlamsız kontür aşırı rahatsız edici
5- Son olarak en çok dikkat çeken ve beni bu denli eleştirmeye iten nokta; İnsan yüzünün en önemli uzvu olan burun nerede?
Burun deliği işlevi taşıdığını anladığımız o deliklerden bize göre sol tarafta olan neden o kadar asimetrik ve sanki oradan akıp gider gibi?
[/url]
Bunu yazsaydınız size sadece teşekkür eder bana yol gösterdiğiniz içinde mutlu olurdum.Ama emin olun ben gerçekten bu işi öğrenmek istiyorum,bunu için öğretmenliği bıraktım ve foto üzerinde oynama yapsaydım ve yayınlasaydım sadece kendimi kandırmış olurdum uğruna vazgeçtiğim herşeyi boşuna terketmiş olurdum. Çizimin aslını da gönderiyorum bazı noktalarda orjinaline sadık kalmadığımıda göreceksiniz.Siz bu sitede sözüne güvenilir birisiniz ve daha önce dürüst olmayan çalışmalarada rastlamış olduğunuzu yazmışsınız bunada kesinlikle inanıyorum,ama direkt böyle yaptın demek yerine acaba böylemi yaptın diye sorsaydınız belki bu duruma gelmicekti.

Angelina Jolie illüstrasyon Angelina Jolie illüstrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2009 #34
Angelina Jolie illüstrasyon

Sanırım bu şekilde bir yanıt herkesi memnun edecekmiş.
Bahsettiğim şeyi sanırım artık daha net anlatabilmişimdir.
blueden arkadaşımızın ve benim işaretlediğimiz noktalar bence çizimi yapan kişinin göremeyeceği hatalar değiller
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #35
sorun bu değil mi zaten
Bakın siz kendi ilk çalışmalarınızı mükemmel zannederek zaman kaybetmişsiniz, sayın yorgunella da aynı şekilde, kaldı ki bende.
Bir çoğumuz bu yüzden çok zaman kaybettik, ancak burada ki arkadaşın bu zamanı değerlendirme şansı var ancak burada hem kendisi hem de siz ve diğer arkadaşlar benim yorumlarıma takılıp kalarak onun o zamanını çalıyorsunuz.
Tekrar ediyorum;
yaptığım eleştiri kesinlikle sert değil. Keşke daha sert yazsaymışım sanırım o zaman daha net anlaşılırdım.
Bana şu sorumun cevabını açık yüreklilikle verecek birisini arıyorum o halde;

"bu çizimde hiç bir hata olmadığını varsayıp sadece burna bakarsak, çizimi yapan kişinin görebileceği bir hatamıdır yoksa değilmidir? Görebileceği bir hata ise, ışık gölge oyunları üstünde bu kadar duran, insanların ağzının payını vermek için kullandığı cümleleri özenle seçen bir kişi nasıl olurda o burun hatasını gözden kaçırır. Bu denli dikkatli, yetenekli ve başarılı! bir insan için çok saçma bir hata değilmidir o?"

Saygılar

Sn.Horus

Söylediğin herşeye katılıyorum, bu çalışma konusunda da belirttiğiniz tüm hataları konusunda da haklısınız, ben de aynı şeyi düşünüyorum demiştim zaten, ancak size katılmadığım tek bir nokta var.

Ben ilk çalışmalarımı mükkemmel zannederek zaman kaybetmedim, Doğru olanı yapmayı yanlış yapa yapa öğrendim. Hiçkimse ilk başta mükemmeli yapamaz. Aynı zamanda hiçkimse mükemmel çalışmalar yapsa da mükemmellikte en son sınıra geldim ve daha ilerisi yok da diyemez.

Size bir örnek vereyim mesela Tarihten ( Yine tarih tutkum nüksetti bak Angelina Jolie illüstrasyon );

Edison Ampul'ü icad etmek için çalışırken 300 tane deneme yapmış ve başarısız olmuş. Kendisine başarısız olduğu söylendiği zaman da verdiği cevap şu olmuş : Hayır ben başarısız olmadım, Ampul yapmamanın 300 yolunu buldum demiş.

Çalışmak, denemek ve denemelerde başarısız olmak zaman kaybetmek demek değildir. Başarısız denemeler başarının anahtarıdır. Insan yaptığı her başarısız hamleden sonra o başarısızlığı tekrarlamamak için aynı hamleyi yapmaz. Doğru olanı bulana kadar da denemeye ve yanılmaya devam eder.

Biz Adobe programlarında profesyonel eğitim alırken bize önce çalışmayı asla yapmamamız gereken yöntemle yapmamız söyleniyordu. Tabi biz bunun yanlış yöntem oldugunu anlamıyorduk doğal olarak, saf saf dedikleri şeyi yapmak için didiniyorduk Angelina Jolie illüstrasyon hocamız, bakın size yanlış yöntemle yaptırdım, gördüğünüz gibi bu sizi dolaylı birçok yola sürüklüyor ve herşeye rağmen istenilen sonucu elde edemiyorsunuz. O yüzden o yöntemi asla kullanmayın, doğrusu şu şekilde yapılır. vs. vs. diyerek aşama aşama eğitim veriyordu. Gerçekten de çok faydası olan bir yöntemdir.

İlk başta işin doğrusunu bize gösterseler mutlaka ilk yaptığımız yanlış yolları denemeye çalışacaktık, ama önce yanlış olanı bize sunuyorlardı ki o yöntemleri denemeyelim, yanlış oldugunu bilelim diye.

Neyse, kaptırdım gidiyorum ben de Angelina Jolie illüstrasyon Umarım söylemek istediğimi açıklayabilmişimdir.

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2009 #36
Söylediklerinizden anlatmak istediğiniz gayet net anlaşılıyor, tarzınız gerçekten hoşuma gittiği için zevkle okudum ve yanıt vermekten de zevk alıyorum.

Konuya dönersek, Edison 300 başarısız ampul denemesini yaptığı zaman bu 300 tanenin de başarısız olduğunu biliyordu ama bunu unutmayın.
Çünkü bu ampuller ya parlamıyor, ya kısa süreli parlıyor yada başka sorunlar çıkarıyordu.
Ancak burada çalışma sergileyen bir çok üye ( bu yorumum konu sahibi sayın bilgilknur için değildir.) yaptıkları her ampulün parladığını sanmakta ve bazı kişilerde maalesef onlara "çok güzel ellerine sağlık, keşke bende böyle çizebilsem" gibi yorumlar yaparak çanak tutmaktadırlar.
Şimdi düşünün, Edison 126. denemede sadece 2 saat faal kalabilen bir ampul yapsın ve çevresindekiler "baba büyüksün, mükemmel oldu. Gün içinde her evde ortalama 8 saat ışık ihtiyacı olduğunu varsayarsak 8 saat için 4 ampul....Hmmmm... Baba seneye köşeyiz" gibi bir yorum yapsa idi ve sevgili Edison da yaptığı 2 saat ömürlü ampulün bu işin son noktası olduğunu zannetseydi?
Sanırım anlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #37
Söylediklerinizden anlatmak istediğiniz gayet net anlaşılıyor, tarzınız gerçekten hoşuma gittiği için zevkle okudum ve yanıt vermekten de zevk alıyorum.

Konuya dönersek, Edison 300 başarısız ampul denemesini yaptığı zaman bu 300 tanenin de başarısız olduğunu biliyordu ama bunu unutmayın.
Çünkü bu ampuller ya parlamıyor, ya kısa süreli parlıyor yada başka sorunlar çıkarıyordu.
Ancak burada çalışma sergileyen bir çok üye ( bu yorumum konu sahibi sayın bilgilknur için değildir.) yaptıkları her ampulün parladığını sanmakta ve bazı kişilerde maalesef onlara "çok güzel ellerine sağlık, keşke bende böyle çizebilsem" gibi yorumlar yaparak çanak tutmaktadırlar.
Şimdi düşünün, Edison 126. denemede sadece 2 saat faal kalabilen bir ampul yapsın ve çevresindekiler "baba büyüksün, mükemmel oldu. Gün içinde her evde ortalama 8 saat ışık ihtiyacı olduğunu varsayarsak 8 saat için 4 ampul....Hmmmm... Baba seneye köşeyiz" gibi bir yorum yapsa idi ve sevgili Edison da yaptığı 2 saat ömürlü ampulün bu işin son noktası olduğunu zannetseydi?
Sanırım anlatabilmişimdir.
Bu konuda haklısın, Hataya onay vermek, kötüye iyi demek bizim işimize yaramayacağı gibi, hata yapan kişiye de psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesinden fazla fayda vermeyecektir, tam aksine kendisi için çok zararlı olacaktır.

Ama olaya bilgilknur açısından bakarsak; ben bilgilknur'un hatalarının farkında olduğunu ve ileride güzel çalışmalara imza atacağını düşünüyorum. Çünkü daha çalışmasını koyduğu anda ki ilk mesajında bu işte daha yeni oldugunu ve eleştri, öneri ve yorumların kendisine fayda getireceğini açıklamış. Angelina Jolie illüstrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(37)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2009 #38
Bu konuda haklısın, Hataya onay vermek, kötüye iyi demek bizim işimize yaramayacağı gibi, hata yapan kişiye de psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesinden fazla fayda vermeyecektir, tam aksine kendisi için çok zararlı olacaktır.

Ama olaya bilgilknur açısından bakarsak; ben bilgilknur'un hatalarının farkında olduğunu ve ileride güzel çalışmalara imza atacağını düşünüyorum. Çünkü daha çalışmasını koyduğu anda ki ilk mesajında bu işte daha yeni oldugunu ve eleştri, öneri ve yorumların kendisine fayda getireceğini açıklamış. Angelina Jolie illüstrasyon

Beni tam olarak anladığın için çok teşekkür ederim.Sanırım biraz zor oldu ama nihayet ifade edebildim kendimi.Her türlü hatamı gösterin ki,bir dahaki sefere bunu tekrar etmiyim.Ama lütfen başka insanlarında yanlış düşünmesine sebep olacak yorumlarda bulunurken açık kapı bırakarak yazalım.Tahmin etmediğim kişilerden bile böyle yorumlar aldım malesef en çokda buna üzüldüm.
Bu mesajdan alıntı yap
ÇayLAk93 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ÇayLAk93(24)

Grafiker / Antalya

Standart
Alt 07-02-2009 #39
ellerine saqlık abla çok ii olmuş abilerimin/ablalarımın belirttiği gibi hataların var ama her çiziminde dahada güzel çiziyorsun başarıların devamı perfecto Angelina Jolie illüstrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(37)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart
Alt 07-02-2009 #40
ellerine saqlık abla çok ii olmuş abilerimin/ablalarımın belirttiği gibi hataların var ama her çiziminde dahada güzel çiziyorsun başarıların devamı perfecto Angelina Jolie illüstrasyon

Teşekkür ederim Çaylak,seninde çalışmalarını görelim.Angelina Jolie illüstrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
angelina, illustrasyon, jolie

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
angelina jolie serbest çalışma AS_MASK Serbest Çalışmalar 9 31-01-2009 11:50:09
Angelina Jolie Typo cengiz669 Tipografi Tasarımları 19 30-11-2008 15:28:22
Angelina Jolie - Illustrasyon Wallpaper Ersin YILDIZ İllüstrasyon Çalışmaları 13 19-08-2008 11:02:07
Angelina Jolie Fotoğrafları Gökhan TEKİN Fotoğraf - Resim 0 30-06-2008 20:04:49
Angelina Jolie Hiç Böyle Görmediniz N/A5 Photoshop 11 03-06-2007 01:05:31

Kapat
Şifremi Unuttum?