animasyon film yapımı

3D Programlar - animasyon film yapımı ...

animasyon film yapımı
yesrip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yesrip

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

animasyon film yapımı

Alt 18-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Animasyon film yapımı hakkında sorularım var bu konu hakkında bilgisi olanların sorularıma cevap vermelerini rica ediyorum...

animasyon film yapımı için eğitim almak istiyorum ne yapabilirim...

İstanbulda bir sürü 3d kursu var fakat türkiyeden çıkan başarılı bir 3d filmi hiç yok bunun sebebi be?

Dünya çapında ünlü olan animasyon filmleri gibi filmler yapabilmek için ne gibi aşamalar gerekiyor... ve ayrıca bunun için en iyi eğitim nerde olabilir bilgilendirmenizi yada bilgi verebilecek bir yer varsa oraya yönlendirmenizi rica ediyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

malegoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malegoz

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 18-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
türkiyede özel kuruluş olarak sadece animasyona yönelik bir yer yok diye biliyorum. üniversite olarak Eskişehir-Kütahya ve İstanbul maltepe üniversitesinde bu bölüm mevcut.
türkiyede uzun metraj bir filmin yapılmamasının sebebi, yeterli elemanın olmaması, uzun metraj klasik anlamda bir çizgi film ya da 3 boyutlu bir çizgi film olsun minimum 200 kişinin bu işte emeği olması gerekiyor. bu kadar kişide türkiyede olmadığına göre yapılsa bile şu zamanda hakkı verilerek yapılamaz.
en iyi yere gelince kendim ordayım diye demiyorum, şu anda en eski animasyon bölümü olmasından dolayı, eskişehir anadolu üniversitesidir.
Bu mesajdan alıntı yap
yesrip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yesrip

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 20-04-2009 #3
acaba üniversitenin verdiği programlar hakkında bilgi verebilirmisiniz. ve orada yüksek lisans yapma imkanımız varmı hangi bölümlere yüksek lisans imkanı veriliyor... ayrıca ilginiz için teşekkür ederim... selam ve dua ile...
Bu mesajdan alıntı yap
Digidigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Digidigi

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 20-04-2009 #4
3d Animasyon film icin maya , 3dmax veya Cinema4d kullanmak gerekiyor pixar maya ile calisiyor , yukarda arkadasin da dedigi gibi bir animasyon filmi icin 200 250 kisi calisiyor bunlar sadece cizenler birde senaryosu , müzigi montaji , seslendirmesi velhasil animasyon filmini yapabilmek icin ilk önce normal film yapip para kazanmak lazim , bizlerin yapabilecegi seyler kisa reklam filmleriyle kisitli 30 saniyelik bir jenerik hazirlamistim bir ayima mal oldu , sadece cizimi , rendering ise basli basina problem film icin en az 200 pc yi netzwerk üzeri baglamak lazim yani yapimci bir firma olmadan böyle bir film yapmak mümkün degil gibi görünüyor ........
Bu mesajdan alıntı yap
malegoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malegoz

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 21-04-2009 #5
acaba üniversitenin verdiği programlar hakkında bilgi verebilirmisiniz. ve orada yüksek lisans yapma imkanımız varmı hangi bölümlere yüksek lisans imkanı veriliyor... ayrıca ilginiz için teşekkür ederim... selam ve dua ile...
Güzel Sanatlar Enstitüsü
bu adresten sorunun cevaplarını bulacağını düşünüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Dj PaTRoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dj PaTRoN

Grafiker / Bursa

Alt 17-05-2009 #6
Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
duf1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

duf1

Öğrenci (Diğer) / Isparta

Alt 30-05-2009 #7
türkiyede özel kuruluş olarak sadece animasyona yönelik bir yer yok diye biliyorum. üniversite olarak Eskişehir-Kütahya ve İstanbul maltepe üniversitesinde bu bölüm mevcut.
türkiyede uzun metraj bir filmin yapılmamasının sebebi, yeterli elemanın olmaması, uzun metraj klasik anlamda bir çizgi film ya da 3 boyutlu bir çizgi film olsun minimum 200 kişinin bu işte emeği olması gerekiyor. bu kadar kişide türkiyede olmadığına göre yapılsa bile şu zamanda hakkı verilerek yapılamaz.
en iyi yere gelince kendim ordayım diye demiyorum, şu anda en eski animasyon bölümü olmasından dolayı, eskişehir anadolu üniversitesidir.
kardeşim haklısın adam yok diyorsun cemre özkurt var çoğunuz biliyordur çok başarılı 3D animasyon filmlerde ve oyunlarda yer aldı ve en son sims 3 te yer aldı kendisi uzman biri ama yaptığı çalışmalar yabancı ülkelerde neden biz böyle bir cevheri kaçırıyoruz hata bizde aslında para yardımı yapılsa müthiş şeyler yapılıyor örnek vestel kabus 22 oyununa yardım etti türklerin ilk 3D boyutlu oyunu çıktı sorun parada kadro toplanır ama yatırım yapan yok
Bu mesajdan alıntı yap
leventelpen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leventelpen(53)

Karikatürist / İstanbul

Alt 31-05-2009 #8
kardeşim haklısın adam yok diyorsun cemre özkurt var çoğunuz biliyordur çok başarılı 3D animasyon filmlerde ve oyunlarda yer aldı ve en son sims 3 te yer aldı kendisi uzman biri ama yaptığı çalışmalar yabancı ülkelerde neden biz böyle bir cevheri kaçırıyoruz hata bizde aslında para yardımı yapılsa müthiş şeyler yapılıyor örnek vestel kabus 22 oyununa yardım etti türklerin ilk 3D boyutlu oyunu çıktı sorun parada kadro toplanır ama yatırım yapan yok
Sorun, parada değil, kültürde...

Çizgi Filmciler Derneği sitesine bir göz atınız. Sorularınızın bazı cevaplarını verebilir. Ayrıca bu soruların, bizim için büyük bir yara olduğunu ve çözülmesi için yıllardır uğraştığmızı belirteyim.

Eğitim ve eğitimin kalitesi, Anadolu Üniversitesi'nden mezun olup da insanların neden çizgi film stüdyolarında çalışmadıkları gibi "derin" meseleler, bu forumun sınırlarını bir hayli aşar animasyon film yapımı

Ayrıca animasyonu, sakın ola sadece 3D animasyon ile eşitlemeyin.
Bu mesajdan alıntı yap
platon_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

platon_24

Yrd. Grafiker / Erzincan

Alt 08-10-2009 #9
Ben 16 yaşındayım 4 seneye yakındır 3d ile ilgileniyorum teknikjerlik okuyorum ve 2 senedirde bir mimarın yanında mimari tanıtım amaçlı render ve animasyon yapıyorum konula alkasız olacak ama dışardan okuma gibi ve ya bu işi iyice öğrenmek için baş vura bileceğim bir yer varmı (3d max cinema 4d vray ... vb programları biliyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
leventelpen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leventelpen(53)

Karikatürist / İstanbul

Alt 09-10-2009 #10
Ben 16 yaşındayım 4 seneye yakındır 3d ile ilgileniyorum teknikjerlik okuyorum ve 2 senedirde bir mimarın yanında mimari tanıtım amaçlı render ve animasyon yapıyorum
Yaptığınız iş, ANİMASYON değil, SİMÜLASYONdur...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları