Animasyonculuk hakkında..

Kantin - Animasyonculuk hakkında.. ...

tcassi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tcassi

Matbaacı / Denizli

Alt 08-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, sizinle danışmak istediğim konu animasyonculuk.Ben 3d animasyoncu olmak istiyorum, yani niyetim bu yönde.

Login | Facebook

Login | Facebook

Bu tür animasyonlar yapmak ve kendimi geliştirmek istiyorum.Öncelikle sormak istediğim konu 3d animasyonda elle çizim yapılıyor mu? Herşey programlarda mı haloluyor.Ve üniversiteler dışında animasyon hakkında eğitim veren kurumlar var mı?Bunların dışında, 3d animasyonculuğun türkiyede ki yeri nerdedir?Animasyoncu olmak isteyenler türkiyede sağlam bir kariyer yapabilirler mi?Bu konu hakkında ilgili,bilgili,fikrini paylaşmak isteyen arkadaşlardan ricamdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 15-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim bilidğim ve hayalimde olan Anadolu üniversitesi animasyon ( çizgi film ) bölümü var.
Sanırım animasyo nbölümü için genel yetenek sınavını geçdikden sonra branş sınavında animasyon çizimi yaptırılıyor bi kaç sayfa halinde.
Tabi bu üniversiteden üniversiteye değişir ama pek fazla olduğunu sanmıyorum bu bölümün.
Üniversite dışlında bilge adamın bu işle ilgili bir kursu var ama fiyatları bayağı pahalı yanılmıyosam 3 bin dolar olmalı. Tabi kalite - fiyat konusu tartışılır mı bilemem.
Bilge adam dışındada bir çok kariyer eğitimiyle ilgilenen kurumlarda bu tip kurslar var.
Bu mesajdan alıntı yap