Animasyondaki tüm frame'lerin yerini değiştirmek !!!

Flash - Animasyondaki tüm frame'lerin yerini değiştirmek !!! ...

Banugrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Banugrt

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bitmiş olan animasyonumun sahnedeki yerini değiştirmek istiyorum. Yani tüm framelerin yerinin aynı oranda değişmesi gerekiyor. Böyle birşey mümkünmüdür? Yardım rica ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Banugrt

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yardımcı olabilecek yokmu ?
Bu mesajdan alıntı yap
keremToo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keremToo(38)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-11-2009 #3
Yardım edebilecek biri olabiir ama öncesinda sorunun ne tam anlayamadım doğrusu, eğer sorunun sadece frame-leri değiştirmekse mümkün ama sahne üzerindeki nesnelerin koordinatlarını değiştirmek istiyorsan tekrar koordinatlarını değiştirip frame-leride ona göre eklemelisin Animasyondaki tüm frame'lerin yerini değiştirmek !!! yani sıfırdan başlamak oluyor bir yerde malesef
Bu mesajdan alıntı yap

keremToo(38)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-11-2009 #4
Tabi şuda var mevcut animasyon root-damı yoksa bir MovieClip-in içindemi dönüyor yani timeline hangi seviyede okuyor frame-leri daha iyi anlatırsan belki cözüm bula biliriz...
Bu mesajdan alıntı yap

Banugrt

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2009 #5
Evet 'sahne üzerindeki nesnelerin kordinatlarını değiştirmek'. Doğru tanım bu sanırım. Her nesne movie clip içinde. Sahne ölçülerini sonradan değiştirmem gerektiği için, nesnelerin ya da animasyonun yerinin değişmesi gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

keremToo(38)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-11-2009 #6
swf yi görmem mümkün mü?
Bu mesajdan alıntı yap

keremToo(38)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-11-2009 #7
yapmaya calıştıgın sey eğer sahne ölçülerinin browser'a göre, grafiğini ve animasyonunuda bu sahneye göre ölceklendirmek istiyorsan iş biraz uzun. Tabi yapmaya calıştıgın sey bir web sitesi ise... dediğim gibi ilk önce cıktaya bir bakmalıyım.
Bu mesajdan alıntı yap

Banugrt

Grafiker / İstanbul

Alt 09-11-2009 #8
Çalışmam web sitesi için değil. Publish sunum olacak.
Animasyon yavaş yavaş büyüyen ağaç dallarını içeriyor. Ben bu dalların, sahnenin sağ alt köşesinden itibaren oluşmasını istiyorum. Oysa tam ortadan çıkmaya başlıyor. Bir çok layer ve frame var. Tek tek koordinatlarını değiştirmem mümkün olamayacağı için, sıfırdan başlamam dışında bir çözüm olup olmadığını bulmaya çalışıyorum.

Teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap
flashör isimli Üye şimdilik offline konumundadır

flashör

Grafiker / İstanbul

Alt 09-11-2009 #9
arkadaşım sahneye herhangi bir kare veya yuvarlak çiz ve bunu grafiğe çevir daha sonra agaç animasyonundaki frame lerin hepsini seç ve sag tıklayıp copy frame de bunu yaptıktan sonra çizdiğin grafiğin içine gir ve yeni bir layer aç ve layerdaki frame sec ve paste frame de daha sonra diğer layerdaki çizdğin kare veya yuvarlak layerını sil daha sonra ana sahne ye geridön ve animasyon kaçıncı frame de bitiyorsa grafiğe o kadar f5 bas ve buradan agacın yerini değiştirebilirsin koordinatlarla ugraşmana gerek yok umarım yardımcı olabilmişimdir iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

Banugrt

Grafiker / İstanbul

Alt 09-11-2009 #10
Çözümün bu olmadığını sanıyorum. Hatta anlıyorumki bu sorunun çözümü sil baştan.
Yine de çok teşekkür ederim ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları