Animated Gif kaydetme Renk sorunu

Flash - Animated Gif kaydetme Renk sorunu Sponsorlu Bağlantılar İyi günler arkadaşlar. Web sitesinde kullanılmak üzere animasyonlar hazırladım. Swf olarak kaydettiğimde hiçbir sıkıntım yok. Fakat gif olarak kaydettiğim zaman, renklerde bozulmalar oluyo. tamam tabiki renkler kayacak, fakat ...

Animated Gif kaydetme Renk sorunu
owl1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

owl1989

Webmaster / Manisa

Alt 05-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler arkadaşlar.
Web sitesinde kullanılmak üzere animasyonlar hazırladım. Swf olarak kaydettiğimde hiçbir sıkıntım yok. Fakat gif olarak kaydettiğim zaman, renklerde bozulmalar oluyo. tamam tabiki renkler kayacak, fakat düz mavi zemin rengi kareli defter gibi bozuluyor.

Bir arkadaş swf de hata yoksa swf to gif converter kullan dedi. kullandım işe yaradı. renklerdeki bozulmalar kayboldu. fakat optimizeye önem verdiğim için sorunum şu;
animasyonum.swf : 13 kb
animasyonum.gif : 50 kb (renkleri bozuk olan)
animasyonum.gif : 25 MB (converterla düzenlediğim, renkleri bozuk olmayan)

Bu sıkıntıyı çözmek için flash cs5 pro. da mutlaka bi ayar vardır. ama ben bulamadım. bir çok yerde de araştırdım. bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Bir fikri olan yada daha önce flash'la web için optimize edilmiş animasyon kaydeden yokmu yahu ?!

sanrım gerçekten bir fikri olan yok Animated Gif kaydetme Renk sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fatihkaradeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihkaradeniz

Hiç Biri / Ordu

Alt 30-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
swf olarak kullan illa şartmı gif yapman ?
Bu mesajdan alıntı yap
muhammedmaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammedmaruf

Webmaster / İstanbul

Alt 09-05-2012 #3
Renkte mutlaka kaybolmalar olur.
Basit renkler kullanmalısın animasyonda.
mesela geçişli renkler kullanma, nesnelere filtre uygulama. renk paletinde kullanınlan renkleri direk kullan tonlarında hiç oynama yapma
export yaparkende palette type bölümünü adaptive yap ve altta max color kısmını 9999 diye yazabildiğin kadar yaz. birde yine gif export ayarlarında bazı seçenekler var onlarıda kurcala. istediin sonucu mutlaka alırsın.
Bu mesajdan alıntı yap
owl1989 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

owl1989

Webmaster / Manisa

Alt 22-05-2012 #4
ilginiz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap