anime çizimim "yorgunella"

İllüstrasyon Çalışmaları - anime çizimim "yorgunella" ...

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar.
son çalışmam bu joker anime çizimim "yorgunella"
ilk defa bu kadar anime diyebileceğim tarzda bir anime çizdim. bu ne demek diyecek olursunuz eminimki. animeye benzer tarzda karakterlerim vardı ama tam olarak anime değillerdi.
ama sanırım bu defa tam bir anime yapmaya cesaret edebildim :blush:
beğenilerinize sunuyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(28)

Grafiker / Mersin

Alt 09-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu çalışman diğerlerine göre daha güzel çizgiler daha yumuşak daha estetik. Yüze ele ve elbiseye biraz daha gölge vermelisin. Ondan sonra çalışmana söyleyecek tek sözüm "Perfect" olur.
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2009 #3
Bu çalışman diğerlerine göre daha güzel çizgiler daha yumuşak daha estetik. Yüze ele ve elbiseye biraz daha gölge vermelisin. Ondan sonra çalışmana söyleyecek tek sözüm "Perfect" olur.
önerileriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. biraz daha gölge verdim :blush:
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2009 #4
Çok tatlı bir joker olmuş anime çizimim "yorgunella" Tebrik ederim Yorgunella

Yalnızca ön saçlarının kenarlarındaki kalın siyah çizgiler bana biraz itici geldi, bir de kolunun duruşu. Kolunun duruşunun göze hatalı gibi gelmesinin sebebi belki de kolun yukarı doğru tamamen kıvrık iken el bileğinin de aksi yönde yukarı doğru kıvrık oluşu olabilir. Ayrıca sağ dirseği kafa hizasında iken elinin sol omzuna kadar ulaşması kolunun normalden bayağı uzun olması anlamına geliyor. Hatta kendi kolumla aynı hareketi yapmayı denedim, parmağımla da iskambil kağıdı tuttum aynı şekilde çalışmandaki joker gibi anime çizimim "yorgunella" Pek mümkün olmayan bir hareket ama çalışmadaki kız'ın joker olması durumu kurtarıyor. Çünkü Joker'ler biraz daha akrobatik tipler oldukları için bide bunun anime olduğunu düşünürsek bu duruşu ''normal'' hatasız kategoriye dahil edebiliriz anime çizimim "yorgunella"

Tekrar tebrikler yorgunella, emeğine sağlık. Zaman ilerledikçe hep birbirinden daha güzel çalışmalarını tekrar görmek dileğiyle..

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 09-02-2009 #5
Ellerine sağlık canım, benim eklemek istediğim de şu,bence yüzünde hafif heyecanlı bi gülümseme olsaydı daha dikkat çekici olurdu.Çok beğendim en kısa zamanda yeni çalışmalarını görmek isterimanime çizimim "yorgunella"
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 10-02-2009 #6
Çok tatlı bir joker olmuş anime çizimim "yorgunella" Tebrik ederim Yorgunella

Yalnızca ön saçlarının kenarlarındaki kalın siyah çizgiler bana biraz itici geldi, bir de kolunun duruşu. Kolunun duruşunun göze hatalı gibi gelmesinin sebebi belki de kolun yukarı doğru tamamen kıvrık iken el bileğinin de aksi yönde yukarı doğru kıvrık oluşu olabilir. Ayrıca sağ dirseği kafa hizasında iken elinin sol omzuna kadar ulaşması kolunun normalden bayağı uzun olması anlamına geliyor. Hatta kendi kolumla aynı hareketi yapmayı denedim, parmağımla da iskambil kağıdı tuttum aynı şekilde çalışmandaki joker gibi anime çizimim "yorgunella" Pek mümkün olmayan bir hareket ama çalışmadaki kız'ın joker olması durumu kurtarıyor. Çünkü Joker'ler biraz daha akrobatik tipler oldukları için bide bunun anime olduğunu düşünürsek bu duruşu ''normal'' hatasız kategoriye dahil edebiliriz anime çizimim "yorgunella"

Tekrar tebrikler yorgunella, emeğine sağlık. Zaman ilerledikçe hep birbirinden daha güzel çalışmalarını tekrar görmek dileğiyle..

Saygılarımla...
Imperatore dediğin gibi kızın joker olması durumu kurtarıyor anime çizimim "yorgunella"
bende kolumla aynı şekli yapıpta çizdim anime çizimim "yorgunella"
çoğu zaman yaparımda bunu :P
saçlara gelince bir anime illüstratörün bu tekniği kullandığını görmüştüm. bir deneyeyim dedim. bakalım nasıl olacak diye anime çizimim "yorgunella" e olmamış napalım :blush: yenilerinde olmaz anime çizimim "yorgunella"
yorumun için çok teşekkür ederim :angel:
saygılar..

Ellerine sağlık canım, benim eklemek istediğim de şu,bence yüzünde hafif heyecanlı bi gülümseme olsaydı daha dikkat çekici olurdu.Çok beğendim en kısa zamanda yeni çalışmalarını görmek isterimanime çizimim "yorgunella"
haklısın ilknur yüzü biraz fazla "duygusuz" olmuş. bir sinsilik veya sempatiklik katabilirdim :blush: geri dönersem jokerime kesinlikle bunu düzelticem. çok teşekkür ederim :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
legolas924687 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

legolas924687

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 10-02-2009 #7
hocam genel anlamda güzel olmuş...küçük çizim yanlışları var...mesela saçların uçlarında blur kullanmışsın ama bu sadece yüze gelen yerlerde mevcut..mesela şapkada da aynı...bir de kimi yerlerde keskin çizgiler kimi yerlerde de bulanık çizgiler kullanmışsın sanırım bunu da blur ile yaptın...şapkanın uçlarındaki toplardaki parlak nesnelerin çözünürlüğü resmin tamamı ile uyuşmuyor...

bunlar küçük hatalar..resmin geneline baktığımızda çok güzel bir çalışma var...ellerine sağlık anime çizimim "yorgunella"
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2009 #8
hocam genel anlamda güzel olmuş...küçük çizim yanlışları var...mesela saçların uçlarında blur kullanmışsın ama bu sadece yüze gelen yerlerde mevcut..mesela şapkada da aynı...bir de kimi yerlerde keskin çizgiler kimi yerlerde de bulanık çizgiler kullanmışsın sanırım bunu da blur ile yaptın...şapkanın uçlarındaki toplardaki parlak nesnelerin çözünürlüğü resmin tamamı ile uyuşmuyor...

bunlar küçük hatalar..resmin geneline baktığımızda çok güzel bir çalışma var...ellerine sağlık anime çizimim "yorgunella"
teşekkür ederim. çalışmalarımda hiçbir zaman blur veya herhangi bir filtre kullanmam. herşeyi kendim yapma taraftarıyım. daha kontrollü olduğuna inanıyorum. ama şimdi dersiniz o zaman nasıl blurlu duruyor. hemen anlatayıp yaptığım küçük bir hatadan kaynaklanıyor..
brushı seçerken 13 numara yumuşak uçlu brushı seçmişim.
ve yaptığım işlem aynen şöyle örnek vereyim..

1. anime çizimim "yorgunella"

2. anime çizimim "yorgunella"

3. anime çizimim "yorgunella"

4. anime çizimim "yorgunella"

5. anime çizimim "yorgunella"

ve bu sebepten dolayı blurlu çizdim. yani fırça seçimini yanlış yapmışım :blush:
ilginiz için teşekkür ederim..

"buraya not düşmek isterim tabletim bozulduğu için mouse ile çizdim"
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 11-02-2009 #9
senin çalışmalrını takip ediyorum buda diğerleri gibi çok başarılı bir çalışma eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2009 #10
senin çalışmalrını takip ediyorum buda diğerleri gibi çok başarılı bir çalışma eline sağlık
teşekkür ederim aslı anime çizimim "yorgunella"
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
anime, çizimim, yorgunella