Ankara Atatürk Anadolu Lisesi logo

Logo Tasarımları - Ankara Atatürk Anadolu Lisesi logo Sponsorlu Bağlantılar Yorumlarınız lütfen... Font için gelecek eleştirileriniz için şunu söylemem lazım iş yerimdeki bilgisayar font fakiridir. Standart fontlar var onları kullanmak zorundayım. Ben çoğunuz gibi profesyonel değilim ama profesyonel ...

clonal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

clonal

Hiç Biri / Ankara

Alt 31-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınız lütfen... Font için gelecek eleştirileriniz için şunu söylemem lazım iş yerimdeki bilgisayar font fakiridir. Standart fontlar var onları kullanmak zorundayım. Ben çoğunuz gibi profesyonel değilim ama profesyonel yorumlar bekliyorum, teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serkoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkoy

Sanat Yn. / Ankara

Alt 31-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hiç biri olmamış.Çünkü logoda fotoğraf kullanmışsınız...Font fakiri olunca logoo olmaz diye bir şey yok ayrıca...Bence kesinlikle Atatürk'ü kullanmayın onu okul logosunda sembolize etmeyin sonuçta bir okul tipografik olarak çözebilirsiniz logoyu,her önüne gelen Atatürk ve bayrak resimlerini kullansa facia olabilir...Atatürk'ün ve milli değerlerin logolarda kullanılmasına karşıyım.Çünkü istenilen etki yaratılmıyor...Umarım anlatabilmişimdir...Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
gommes45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gommes45

Grafiker / İstanbul

Alt 31-07-2008 #3
iyide bir lise logosunda atatürkün sallanırkenki resmi çok komik olmazmı
vede arkadaşa katılıyorum atatürk logolarda kullanılmamalı
o bir malzeme değil bizim en büyük türkümüzdür o türklüğün sembolüdür liselerin değil
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 31-07-2008 #4
Serkoy güzel ifade etmiş ve söylenicekleri izah etmiş . Sayın serkoy a bende katılıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 31-07-2008 #5
Bende Atatürk'ü okul logosunda hemde bu şekilde görmek istemem doğrusu
Bu mesajdan alıntı yap
besnili02 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

besnili02

Grafiker / Ankara

Alt 31-07-2008 #6
not veriyorum 10 üzerinden 0 yada 100 üzerinden 0... bence diğer okul logolarını bir incele istersen...esinlenirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(29)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Alt 31-07-2008 #7
Bende Atatürk'ü okul logosunda hemde bu şekilde görmek istemem doğrusu
katılıyorum...

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap
clonal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

clonal

Hiç Biri / Ankara

Alt 31-07-2008 #8
Hepinize teşekkürler,
1-fotoğraf kullanılmamıştır. Vektöreldir. Fotoğraf corel'de trace yapılmıştır.
2-atatürkün gülerken, eğlenirken görebileceğiniz çok ender resimlerinden birisidir. Atatürk o salıncağa isteyerek bindi. Eğlenmek isteyen, eğlenen bir cumhurbaşkanı, bir kahraman
3-eğlenen gülen atatürk figürü kullanılmıştır. Atatürk'ün kocatepe silüetine tercih ederim.
4-google aradığınızda logo kullanan liselerin çoğu, atatürk ismini taşıyanların pekçoğu logolarında atatürke yer verdiğini göreceksiniz.elbette her lisenin logosunda atatürk'e yer verilmesi veya verilmemesi o'nun gönlümüzdeki yerini sarsmayacaktır. Ancak isminin verildiği okul logosunda resmine yer verilmesinde tasarım açısından bir sakınca olmadığını düşünüyorum.
5-simgesel özelliklerinden dolayı hilal, yıldız, deniz, yeşil, mavi...uygun olan her tasarımda kullanılmaktadır. Yoksa siz profesyonellerin malzemesi kalmaz.atatürk'ü malzeme olarak görmüyorum, ancak çok fazla simgesel ağırlığı var.
6-atatürkün imzasının "gazi" sini gazi üniversitesi, "mustafa kemal"ini hatay m.kemal üniversitesi, "kemal"in "k" sını kastamonu üniversitesi kullanıyor.kullanım bu kadar yaygın iken ismini taşıyan bir lisede figürünün kullanılmasına tepki beklemiyordum.size şunu sormak istiyorum; bu figürü kullanmak isteseniz nerede kullanırdınız? Sanatoryum, ilkokul, ana okulu veya kreş,rekreasyon alanı... Liseye yakışacağını düşünmüştüm. Tekrar teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
serkoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkoy

Sanat Yn. / Ankara

Alt 31-07-2008 #9
Zayıf bir savunma yazısı yazmışsınız.Elle tutulmayan bilgiler,fotoğrafın üstüne trace yapmak ne zamandan beri vektörel çizim diye tabir ediliyor...evet ender resimlerden biri ama bu kötü logolarda kullanılmasını engellemez...Ben bu figürü hiç bir yerde kullanmazdım bırakın fotoğrafta kalsın kötü ve basit logolarla anılmasın...
Bu mesajdan alıntı yap
young_designer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

young_designer

Grafiker / Ankara

Alt 31-07-2008 #10
üsttekiler pul gibi olmuş fiyatı yazılmamış pul altakilerde kötü
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
anadolu, ankara, atatürk, lisesi