Ankara Büyükşehir Belediysi'nin Yeni Logosu

Logo Tasarımları - Ankara Büyükşehir Belediysi'nin Yeni Logosu ...

alimyesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyesil

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Belediye Başkanlığı Binası Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kucağına aldığı Ankara Kedisini bir süre sevdi.

Daha sonra okunan komisyon kararında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin ambleminin mahkeme kararıyla iptal edildiği hatırlatılarak, yapılan etkinliklerde belediyeyi sembolize eden bir logonun bulunmadığı belirtildi.

Kararda, logonun bazı etkinliklerde halkın beğenisine sunulduğu ve olumlu tepkiler alındığı vurgulanarak, “Ankara kedisinin kendine has mavi ve kehribar sarısı gözlerini, şehrimizin genç ve dinamik nüfusunu temsil eden bir yazı stilini ve Türk misafirperverliğini simgelemesi açısından da tebessümü kullanılması hedeflenmektedir. Daha önce tanıtımı yapılan logonun kullanım şekilleri kitapçığında yer alan tasarımın değişik versiyonlarının Ankara tanıtım logosu olarak kullanılması komisyonca uygun görülmüştür” denildi.

Komisyon kararının okunmasının ardından söz alan Gökçek, bugün logo görüşmelerinin olacağını bildiği için Hayvanat Bahçesi'nden, Ankara kedilerini toplantıya getirmek için ricada bulunduğunu söyledi.

Gökçek, daha önce kendisine hediye edilen bir Ankara kedisini de Hayvanat Bahçesine verdiğini belirterek, “Hayvanat Bahçesi yetkilileriyle konuştum. Bir ailede bayağı yararlı olmuş ve orada da yavruları olmuş. İşte o yavrularından birisi de şu an elimde. Bir de daha önceki toplantıda tartışma olmuştu. Gözlerinin sarı ve mavi olmadığına dair... Bu nedenle bu kedileri buraya getirttim. Görebilirsiniz, gözleri aynı logoda olduğu gibi sarı ve mavidir” diye konuştu.

Haber alıntıdır.

Bence pek hoş bi logo olmamış arkadaşlar. Daha başka bi sembol olabilirdi. Anıtkabir'i yada atakule'nin kullanıldığı Ankara'yı simgeleyen daha büyük şeyler vardı.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

workmedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

workmedya

Hiç Biri / Konya

Alt 17-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kalıcı bi logo olacagını sanmıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
graffi3D isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffi3D

Grafiker / İstanbul

Alt 17-06-2010 #3
kalıcı bi logo olacagını sanmıyorum
Umarım...

Başkente yakışmamış
Bu mesajdan alıntı yap
FlameDance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FlameDance

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-06-2010 #4
Arkadaşlara katılıyorum.Başkente daha ciddi bir logo olması gerek.
Bu mesajdan alıntı yap
karakayasulo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakayasulo

Grafiker / İzmir

Alt 17-06-2010 #5
Ankara kedisini bulurum ama Ankarayı temsil edecek kadar ünlü lduğunu sanmıyorum. Laf olsun diye yapılmış (seçilmiş) bir logo. Neyse Ankaralılara hayırlı olsun
Bu mesajdan alıntı yap
dogukan2002_01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dogukan2002_01

Grafiker / Adana

Alt 18-06-2010 #6
Sanki önceki logoları mahkeme kararıyla iptal edildiği için gıcıklığına yapılmış bir logo gibi geliyor bana. Arkadaşların dediği gibi Ankarayı temsil eden anıtkabir, atakule v.b simgeler kullanılabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-06-2010 #7

Yıllar önceki logo en iyisiydi bence Ankara Büyükşehir Belediysi'nin Yeni Logosu Şahsi fikrimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-06-2010 #8

Yıllar önceki logo en iyisiydi bence Ankara Büyükşehir Belediysi'nin Yeni Logosu Şahsi fikrimdir.
Katılıyorum. Bence de en güzeli bu. Yıllarca süren logo savaşına son verseler iyi olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
sincap06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sincap06

Grafiker / Ankara

Alt 18-06-2010 #9
Bir Ankara lı olarak kendi görüşüm, yeni logo 10 üzerinden 1 dir.

Koskoca ankara yı kediyle özleştiriyorsan. Yuh çekerim Ben.Yakışmadı hemde Hiç.
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2010 #10
Katılıyorum. Bence de en güzeli bu. Yıllarca süren logo savaşına son verseler iyi olacak.

Çok özür dilerim ama bu logo neyi temsil ediyo yada ne anlatıyo, bilmediğimden soruyorum açıklarsanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları