Antalya'da grafiker olmak

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Antalya'da grafiker olmak ...

graf_ipek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graf_ipek

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle merhabalar,
Bir müddet sonra Antalya'ya taşınmayı düşünüyorum.Daha doğrusu zorunda kalıcamAntalya'da grafiker olmak Antalya'da grafiker olmak nasıl bir durumdur?Sektör İstanbul'daki kadar gelişmiş midir?Mesela en çok hangi bölgede gelişmiştir?Tam zamanlı iş bulunabiliyor mu ya da şartları daha mı ağırdır vs?İstanbul ile kıyaslarsak iş durumu nasıldır gibi...Antalyalı arkadaşlar beni biraz aydınlatırsa çok mutlu olurum açıkçası biraz korkuyorum bir kaç kere gittim gezerek pek anlaşılacak bir durum değil malesef...
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 30-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Turizm sektöründe çalış bence Antalyada daha keyifli olursun.. Antalya'da grafiker olmak şaka bir yana..
İstanbulla kıyaslama bence hiç,yoksa beklentilerini karşılamaz şehir.
Ama Antalya çok güzel bir şehir,güneş ışığı sanki hep gözlerini kamaştırıyor kışın bile Antalya'da grafiker olmak
Başarılar Antalya'da grafiker olmak
Bu mesajdan alıntı yap

graf_ipek

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2010 #3
Turizm sektöründe çalış bence Antalyada daha keyifli olursun.. Antalya'da grafiker olmak şaka bir yana..
İstanbulla kıyaslama bence hiç,yoksa beklentilerini karşılamaz şehir.
Ama Antalya çok güzel bir şehir,güneş ışığı sanki hep gözlerini kamaştırıyor kışın bile Antalya'da grafiker olmak
Başarılar Antalya'da grafiker olmak
Evet yaşamak için birebirAntalya'da grafiker olmakAslında kıyaslamak istemiyorum ama eğer Antalya'da grafik tasarım ölüyse yanarım...
Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 30-03-2010 #4
halledersin sen ya Antalya'da grafiker olmak
Bu mesajdan alıntı yap

graf_ipek

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2010 #5
halledersin sen ya Antalya'da grafiker olmak
Yabancı gitmek istemiyorum o yüzden konuyu açtımAntalya'da grafiker olmak Teşekkür ederim umarım hallederimAntalya'da grafiker olmak
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 30-03-2010 #6
oteller ve benzeri turizm firmaları özellikle sezonda çok fazla "inhouse" ilan veriyor.
gördüğüm kadarı ile şunu söylebilirim ki, sezon dönemlerinde istanbuldan, özellikle turizm alanında çok daha fazla hacmi olabiliyor. ancak bu 3-5 ay ile sınırılı... bunun dışında oldukça vasat bir piyasası var. Sonuçta turizm sezonu dışıda nüfus ve ekonomi uykuya dalıyor.

yinede iyi bağlantılar kurabilirseniz, 3-5 ay çalışıp sonrasında dinelencebilecek kadarpara kazanma şansı da nadasa bırakılmış halde bekliyor. Ama tabii bu şansı kovalayan bir çok antalyalı olduğu gibi sezonda şehre akın eden göçebe reklamcılar da işleri kolaylaştırmıyor olsa gerek.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 30-03-2010 #7
Konuyu açman güzel oldu aynı dertten muzdarip olabilirim şu önümüzde ki 10 gün içinde , hiç bir fikrim yok o taraflarda sektör nasıl. Arkadaşlar konuya vakıf olanlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim. ( kusura bakma tekrar konu açmamak için burda yazdım )
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 30-03-2010 #8
ek olarak, istanbulda nasıl matbaalar ile çalıştığınız bilmiyorum ama... bu konuda beklentilerinizi en aşağıda tutun... Antalya'da grafiker olmak öyle ekranda gördüm kağıda çıktı gibi bir durum olmuyor. aksine; abi bu katalog'da ki sarı, al bak sarı işte, nasıl beyaz basabiliyosun bunu diye bir çok tartışma yaşanabiliyor...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

graf_ipek

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2010 #9
oteller ve benzeri turizm firmaları özellikle sezonda çok fazla "inhouse" ilan veriyor.
gördüğüm kadarı ile şunu söylebilirim ki, sezon dönemlerinde istanbuldan, özellikle turizm alanında çok daha fazla hacmi olabiliyor. ancak bu 3-5 ay ile sınırılı... bunun dışında oldukça vasat bir piyasası var. Sonuçta turizm sezonu dışıda nüfus ve ekonomi uykuya dalıyor.

yinede iyi bağlantılar kurabilirseniz, 3-5 ay çalışıp sonrasında dinelencebilecek kadarpara kazanma şansı da nadasa bırakılmış halde bekliyor. Ama tabii bu şansı kovalayan bir çok antalyalı olduğu gibi sezonda şehre akın eden göçebe reklamcılar da işleri kolaylaştırmıyor olsa gerek.
Belki orada yaşamamın ve sürekli işleri kovalamamın yararı olur ne dersiniz?Peki tekstil ne durumdadır?Birde yaz dönemi bolca fotoğrafçı aradıklarını hatırlıyorum bir dönem başvurdum sezon için erkek arıyoruz dediler gece gündüz çalıştırıcaz bayanlar kaldıramaz dediler:S Çelişkide kaldım...

Konuyu açman güzel oldu aynı dertten muzdarip olabilirim şu önümüzde ki 10 gün içinde , hiç bir fikrim yok o taraflarda sektör nasıl. Arkadaşlar konuya vakıf olanlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim. ( kusura bakma tekrar konu açmamak için burda yazdım )
Benim için sorun değilAntalya'da grafiker olmakAma gerçekten bol bilgiye ihtiyacım var...Mesela freelance iş yapabilenler var mı Antalya'da?
Bu mesajdan alıntı yap

graf_ipek

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2010 #10
ek olarak, istanbulda nasıl matbaalar ile çalıştığınız bilmiyorum ama... bu konuda beklentilerinizi en aşağıda tutun... Antalya'da grafiker olmak öyle ekranda gördüm kağıda çıktı gibi bir durum olmuyor. aksine; abi bu katalog'da ki sarı, al bak sarı işte, nasıl beyaz basabiliyosun bunu diye bir çok tartışma yaşanabiliyor...
Yani detaycı diyebilirmiyiz?Sanırım Antalya'da çalışmak karınca olmak demek yazın çalışıp kışın yiceksin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları