ApDiv tag Sorunu

Php, Asp, Perl, Html - ApDiv tag Sorunu ...

ApDiv tag Sorunu
tugba_ustundag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugba_ustundag

Bilg. Teknikeri / İstanbul

ApDiv tag Sorunu

Alt 06-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slmlar;
dreamwearda bi site tasarımı yapıyorum ve bi tane kelebek resmini istediğim yere rahatlıkla yerleştirmek için apDiv kullandım birinci apDiv için
#apDiv1 {
position:absolute;
left:93px;
top:371px;
width:80px;
height:77px;
z-index:1;
}
tarzında css kodu yazdım. Ama Dreamweaver da istedğim yere koyduktan snr tarayıcılarda actığımda(kontrol için) kelebek resmi farklı yerde oluyor .İstediğim yerde olması için ne yapmalıyım?(yani dreamwearda farklı yerde tarayıcıda farklı yerde gözüküyor)

Diknot:apDiv kullanma amacım ise kelebeği koymak istedğim konuma table yda div kullanarak yerlestirmek zor olduğundan kullanmak istedim(işimi kolaylastırır diye düşündüm)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

A.Volkan ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A.Volkan ÖZER(35)

Webmaster / Ankara

Alt 13-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tugba bunun için görsel css düzenleme programı önerebilirim. Yanlız 30 gün süresi vardır : Stylizer 30 Günlük Deneme Sürümü
Bu mesajdan alıntı yap
tugba_ustundag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugba_ustundag

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 13-05-2009 #3
Volkan tessekkürler programı indirdim ve kurdum .peki istediğim olayı bu programın hangi kısmında yapablirim(programı daha önce hiç kullanmadımda)
Bu mesajdan alıntı yap
A.Volkan ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A.Volkan ÖZER(35)

Webmaster / Ankara

Alt 14-05-2009 #4
Kullandığın apdiv şeklinde ki tanımalayı arama kısmına yaz karşına gelecek olan kutucu tıkla yukarda çıkan ok yönlendirmeleri ile sağa sola oynatabilirsin . Ya aslında en kolayı ne biliyormusun . Firefox un kendi eklentisi : Firebug ...

Firefoxda iken Araçlar > Eklentiler > Eklenti edin : arama kutusuna :Firebug yaz karşına gelen 3 adet eklentiyide kur . İşte o an firefox tam bir code editor canavarı haline geliyor.

Kurulumdan sonra sağ en alt köşede ufak bi haman böcee görceksin ApDiv tag Sorunu Ona tıkla sonra "teftiş et" de açtığın sayfanı çok rahat bi şekilde düzenleme yaparsın .

Kelebeğinin üzerine gel sana kodu ve pozisyonlamayı anlık olarak göstersin sağa sola ne aşşa yukarı pozisyonamak için sağ taraftaki "Yerleşim" Butonuna bas Örnek Olarak Resim :
ApDiv tag Sorunu

Stylizer da çok kullanışlıdır . Biraz kurcalamanı tavsiye ederim. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap