arac gıydırme hakkında bıraz bılgı verırmısınız

Araç Giydirme - arac gıydırme hakkında bıraz bılgı verırmısınız Sponsorlu Bağlantılar arkadaslar calısmayı nasıl hazırlarız photoshopta kucuk arac uzerınde hazırladıgımız calısmalarının olculerını nasıl buyutucem ve baslıca yapılması gereken kurallar nelerdır bana yardım edermısınız ???...

Alt 29-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar calısmayı nasıl hazırlarız photoshopta kucuk arac uzerınde hazırladıgımız calısmalarının olculerını nasıl buyutucem ve baslıca yapılması gereken kurallar nelerdır bana yardım edermısınız ???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 30-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
önce aracın fotosunu cekip aracın ölcülerini alicaksin kullanabilecegin her mesafeyi ölc, cünkü ölcüler sana rehberlik etcek arac resmini bu ölcülere oturtman gerekecek
3-4 cm hata payi olabilir duruma göre objelerini biraz kücük kullanirsin tasarimini yaparsin folyonun ebadina göre calismayi parcalara bölersin ve baskiya verirsin

arac fotosunu cekerken tam karsidan ve merkeze dogru cekersen daha faydali olur

ben arac kaplama calismalarimi bu sekilde yapiyorum eger örnegini görmek istersen "bunlarda benden" ve "cicekciye arac tasarimi" basligi altinda 2 calisma görebilirsin

kolay gelsin iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 30-01-2008 #3
Araç fotoğrafı çekerek üzerine uygulama yapmak bence çok doğru değil... Araç giydirme işleri yapan büyük firmalar var biraz araştırırsan bu firmalardan giydireceğin aracın modelini bildirdiğinde aracın teknik çizimini gönderiyorlar.. Teknik çizimini aldıktan sonra freehand de çizimi 4/1 oranında küçültüp çalışabilirsin ben öle çalışıyorum... 4/1 oranında küçülttükten sonra eğer görsel ağırlıklıysa photoshop a çağırıp, 300 dpi çalışabilirsin... Teknik çizim sayesinde hiçbir ayrıntıyı atlamayıp en doğru şekilde çalışmış olursun... İşi gönderirken 4/1 oranında çalıştığını söylemeyi unutma ama... arac gıydırme hakkında bıraz bılgı verırmısınız Son olarak işi tiff kaydedebilirsin... Sormak istediğin başka bişi var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
deahtangel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deahtangel(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-01-2008 #4
aracın ortasında sabit birşekilde durup aracın tamımını çekmek ve ve mesela kapıların ve
kollarının nereye geldiğini iyice ölçersen problem çıkmaz aracı ebatlara uygun olarak büyültmek içinde sürekli ölçmek yerine aldığın yükseklik ve genişlik değerine göre çalişma sayfanda iki çubuk oluşturursan bir problem yaşayacağına inanmıyorum aracın 2 yanını çekmeklede uğraşma kapı olan yeri çek sadece düz olan kısım seni uğraştırmayacağı ve iki tarafta aynı olacağı için kapılı yanını çekmen senin için daha kolay olur daha sonra duplicate yapıp diğer tarafın yazılarını çevirmek kalıyor sana sadece umarım anlatabilmişimdir yada carart programı bulunan birinden aracın vektörel halini al ama zor bulursun hoşçakal
Bu mesajdan alıntı yap

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 30-01-2008 #5
Araç fotoğrafı çekerek üzerine uygulama yapmak bence çok doğru değil... Araç giydirme işleri yapan büyük firmalar var biraz araştırırsan bu firmalardan giydireceğin aracın modelini bildirdiğinde aracın teknik çizimini gönderiyorlar.. Teknik çizimini aldıktan sonra freehand de çizimi 4/1 oranında küçültüp çalışabilirsin ben öle çalışıyorum... 4/1 oranında küçülttükten sonra eğer görsel ağırlıklıysa photoshop a çağırıp, 300 dpi çalışabilirsin... Teknik çizim sayesinde hiçbir ayrıntıyı atlamayıp en doğru şekilde çalışmış olursun... İşi gönderirken 4/1 oranında çalıştığını söylemeyi unutma ama... arac gıydırme hakkında bıraz bılgı verırmısınız Son olarak işi tiff kaydedebilirsin... Sormak istediğin başka bişi var mı?
hayalin bu bahsettigin firmalardan bi kac isim verirsen bizide fotgraf cekme ve ölcü alma derdinden kurtarmıs olursun paylasırsan sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 31-01-2008 #6
hayalin bu bahsettigin firmalardan bi kac isim verirsen bizide fotgraf cekme ve ölcü alma derdinden kurtarmıs olursun paylasırsan sevinirim

Mesela Mask sergi
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 31-01-2008 #7
Forma eklediğim vektörel araç çizimleri konusunda verdiğim linki indirirseniz orda raçların vektörel halleri var 2yan arka ön ve tavan çok güzel bir arşiv onu indirmelisiniz işinize yarayacaktır
Bu mesajdan alıntı yap

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 31-01-2008 #8
saolun ark.lar tsk.ler
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 31-01-2008 #9
saolun ark.lar tsk.ler

Çok afedersiniz ama msn diliyle konusmasak diyorum. Hani kelimeler insanlara ne kadar önem verdiğimizi onların sunumlarıyla ne kadar ilgilendiğimizi gösterir ve ne kadar önemsediğimizi... ama bu dil ile yazarsanız kendi adıma söyleyeyim, yazmasanız daha iyi sanki... Yeni bir üyemiz değilsiniz anladığıma göre az çok ne yapmaya çalıştığımızı anladığınızı umuyorum.

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 02-02-2008 #10
tamam arkadaşım senin dediğin gibi olsun bundan sonra uzun uzun anlaşılır bir şekilde yazarım
uyarın için teşekkürler

kolay gelsin
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arac, bilgi, biraz, blg, braz, giydirme, gydrme, hakkinda, hakknda, verirmisiniz, verrmsnz