araç giydirme ölçü sorunu

Araç Giydirme - araç giydirme ölçü sorunu ...

dicaprioner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dicaprioner

Grafiker / İstanbul

Alt 21-04-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar şirketimize ait doblo safeline 2014 marka bir araca giydirme yapmam gerekiyor.. aracı ölçtüm fakat kafamda olayı oturtamıyorum malesef giydirme çalışmasını photoshopta resim üzerine mi yapmam gerekiyor. yoksa bu aracın vectör çiziminemi yapmam gerekiyor. eğer öyleyse aracın vectör çizimine nasıl bulurum sizce. ölçü aldım ama araç bu yani düz bişey de değil üzerinde bombeleri falanda var yani bir türlü çözemedim yardımlarınızı rica ediyorum. bu arada bu benim ilk araç giydirme işim olacak... teşekkürler şimdiden
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 21-04-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım merhaba,
bende daha önce araç giydirmesi yapmadım. ama mantıken çizim üzerine çalışman gerekiyor.
aşağıda vermiş olduğum link sitede diğer arkadaşların açmış olduğu konu araç çizimini oradan bulacaksın.

Tüm araba modellerinin vektörel gerçek ebatlarını öğrenmeye yarayacak çizimleri...

İNDİR

aracın baştan sona ölçüsünü programda verdiğin zaman diğer değerler otomatik çıkıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
dicaprioner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dicaprioner

Grafiker / İstanbul

fıat doblo safeline

Alt 21-04-2014 #3
benim çalışacağım arabanın modeli fıat doblo safeline 2014 ve bu çizimlerin içerisinde yok ayrıca dediğiniz program anlaşımlıyor
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şuanda  online konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 21-04-2014 #4
Araç giydirme işinde öncelikle aracın fotoğraflarını çek ve aracın bir ucundan bir ucuna ölç ve kullandığın programda resimi de aynı ölçülere getir o şekilde daha rahat çalışabilirsin.Bombe olayında ise yapacak bişey yok o kısımlara logo ve yazıları denk getirmemek için mesafeye 10-20 cm ver yoksa logo, resim yada yazılar aracın dışına yada kapı koluna gelebilir tabi resimde kapı kolunu camıda hesap et.
Bu mesajdan alıntı yap