araç kaplama soru?

Araç Giydirme - araç kaplama soru? ...

araç kaplama soru?
eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

araç kaplama soru?

Alt 01-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar burda çok tecübeli arkadaşla var bende tecrübelerinizeden yararlanmak istedim. araç giydirirken folyoyu tamamen açmak mı daha mantıklı yoksa yarısını açıp yavaş yavaş uygulamak mı? ben ikisinide denedim ama ikisinde de zorlandım biraz ama açıp dört bir yandan tutturup gergin bir vaziyette uygulamak daha mantıklı gibi geldi. sonuçta herşeryin bir formulü vardır bununda daha kolay yolunu söylerseniz sevinirim teşekkür...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mehmet Utku DİLER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Utku DİLER

Grafiker / Gaziantep

Alt 01-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
folyoyu bir profile yapıstır bir ucunu eşit şekilde gerilmesini saglamış olursun böylelikle, karşından birisi bunu tutarsa gerginlik konusunda bir problemin kalmaz. Tabiki birde ısıtıcı bulundur yanında, yani tam olarak acarsan daha iyi bir iş cıkarırsın,yarım actıgında bindirme yerlerini kaçırabilirsin bunuda kimse istemez bilirsin ki aynı renk baskıyı tutturmak işkencedir. Gene aynı dediğim şekilde vinilde gerebilirsin. böyle yaptığımda sorun yaşamadım ama aracına göre de değişir. Bol kıvrıma sahip bir araç gövdesiyse karşındaki ona göre davranmalısın bu kısımda tasarımda başlar ve kestiği böldüğü yerler önemlidir grafikerin...
Bu mesajdan alıntı yap
doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 01-12-2008 #3
arkadaşım her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

ikisini de denediğine göre sen karar vereceksin
hangisi daha pratik ve sorunsuz oluyorsa onu uygula ve zamanla dahada pratiklik kazanacaksın ve zorluğun ortadan kaybolduğunu göreceksin

umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Guwencin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Guwencin

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2008 #4
ben şu şekilde tercih ederdim. önce kendine başlangıç için bir nokta belirle ve o noktalardan tuttur ama tam yapıştırma sen yavaştan yapıştırmaya dewam ederken yardımcı olacak kişi alttaki kağıdı senin hızına göre yavaşça açsın ve bu şekilde dewam edin. derim. biz öyle yapıyorduk 2 kişi 1 aracı giydiriyorduk.
Bu mesajdan alıntı yap

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 02-12-2008 #5
arkadaşlar Allah razı olsun çok yardımcı oldunuz ben en iyisi tam açıp gerdiriyim sanırım öyle daha kolay geliyor . sizede iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
EGI-Visuals isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EGI-Visuals

Grafiker / Yurtdışı

Alt 02-12-2008 #6
folyoyu yapistirdiginda ustunden 15cm yada 20cm fazlalik birak fazlaligin en alt noktasindan sagindan ve solundan birer karis ac sagini solunu yapistir sonra fazlaligi kendine dogru eyip arkasini cikar zaten onceden yapistirdigin yerlere kadar acabileceksin anca ordan kes ve bu 15 yada 20 cm lik mesafeyi koru fazla acmani tavsiye etmem..........

ve tek basina yapicak olursan hem daha kontrollu hem daha rahat yaparsin iyi calismlar.......

birde bu sitede herkes yazilari yada cizgileri tutturamadigindan yakiniyor arkadaslar yarim cm gibi biraz daha yukarsindan basla yada birazdaha az bunu goz karari ayarlarsin bi kac kere denedikten sonra el alisir olmadi ilk once onlari tutur etrafindan yarim yuvarlak seklinde gec kaplama en son isi tabancasi ile ustunde oyna...........
Bu mesajdan alıntı yap

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 04-12-2008 #7
evet iyi fikir dostum çok saol el alışınca daha iyi olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
ebdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebdesign

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker

Alt 16-12-2008 #8
Öncelikle sana tavsiyem aracı kaplayacağın folyonun cinsi cast folyo olsun, ve bir kişi folyodaki gerginliği sağlasın folyonun sırt kağıdını 10 - 15 cm aralığında aç ve rakleyi hafif çapraz tut bu sana iyi bir sonuç verecektir. ( İş sırasında kaportanın eğimli olduğu ksımlarda sıcak hava tabancası kullanabilirsin)
Bu mesajdan alıntı yap
ahmet sarıoğulları isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmet sarıoğulları

Grafiker / Çanakkale

Alt 08-03-2009 #9
eski cumaali senin söylediğin şekilde kaç kişiyle yapılıyor o iş
onu merak ettim.
Bu mesajdan alıntı yap
gkhnunlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gkhnunlu

Öğrenci (Grafik)

Alt 08-03-2009 #10
konuya bodoslama girdim ama..sanırım bu internet aleminde benim basit sorunlarımı sadece buradaki yetenekli ve bu işi bilen arkadaşlar cevaplayabiliraraç kaplama soru?

benim merakım şudur..araç giydirmede çoğunlukla vektörel çizimler kullanılıyor..bana geleni bi işte (ki arada sırada harçlık çıkarmak için yapıyorum.mesleğim bu değil araç kaplama soru? ) ben vektörel çizim değil de fotoğraf kullanmak istiyorum..e haliyle düşük pixelli fotoğraflar kullanıorm.yaptığım tasarımları ben baskıya gönderdiğimde ne yapmalıyım ki çözünürlük sorunu yaşamıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arac, kaplama, soru