araç tasarımlarında sorun yaşıyorum:(

Araç Giydirme - araç tasarımlarında sorun yaşıyorum:( ...

ayluh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayluh

Grafiker / Kocaeli

Alt 26-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. nasıl yapmmam gerekiyor araç tasarımlraını hep sorun yaşıyorum. giydireceğim aracın resmini çekiyorum sonra çıktısını alıp üzerine ölçülerini alıp yazıyorum. sonra çiziyorum aracı . üzerine tasarımı yapıyorum fakat ölçüler tutmuyor. nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 26-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
birincisi arac giydirme tasarımlarında fire hesabı ile çalışmanız gerekiyor. yani alanınızda kenarlara yakınçalışmaktan kaçınmanız gerekiyor. ikincisi araçların 1/30 ölçekli olarak vektörel çizimleri üzerinden çalışmanızda fayda var. bu ölçekli cizimleri frum içinde de vektörel araç çizimleri diye aratırsanız bulabilirsiniz. bunlar üzerinden çalışın sadece araçta girinti ve çıkıntılar için cektiğiniz resmi referans olarak kullanın. iyi çalışmalar kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Hulya AKSAKAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hulya AKSAKAL

Grafiker / Kocaeli

Alt 05-06-2010 #3
bende yaşıyrum bu tür sorunlar
Bu mesajdan alıntı yap
mersiniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mersiniz(37)

Grafiker / Mersin

Alt 22-06-2010 #4
arkadaşlar araç giydirmede öncelikle 15x15 bir kağıt kesin yuvarlak olarak onu götürün aracın üzerine yapıştırın sonra fotoğrafını çekiniz bilgisayarda corelde 15 x 15 yuvarlak çizin resimdeki ile tam oturttuğunuzda işte size gerçek ölçek diğer bir husus araç giydirirken zemini biraz fazla tutun sorun olmaz hadi kolay gele
Bu mesajdan alıntı yap
bayram şit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bayram şit

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 22-06-2010 #5
araç kaplama cast folyo oracal 970 serisi renkli folyoda yardımcı olurum arkadaşlar
xxxx xxx xx xx

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Bu mesajdan alıntı yap
yasarcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasarcan(32)

Eğitimci / Balıkesir

Alt 04-09-2010 #6
arkadaşlar araç giydirmede öncelikle 15x15 bir kağıt kesin yuvarlak olarak onu götürün aracın üzerine yapıştırın sonra fotoğrafını çekiniz bilgisayarda corelde 15 x 15 yuvarlak çizin resimdeki ile tam oturttuğunuzda işte size gerçek ölçek diğer bir husus araç giydirirken zemini biraz fazla tutun sorun olmaz hadi kolay gele
harika bir teknik,
perspektife ve açıya da dikkat etmek lazım
Bu mesajdan alıntı yap