Arapça yazı kullanımı hakkında

Flash - Arapça yazı kullanımı hakkında ...

yunusyosma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yunusyosma

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar

Benim flashta uzun bi Arapça metin kullanmam gerekiyor ama word yazılmış arapça metni copy paste yaptıgım zaman yazı bozuluyor bi örnek verim ; arapça bilenler anlayacaktır , Arapça ali yazdıgım zaman " ayın , lam elif ve ye " bitişik yazılması gerekirken flasha atınca bunlar ayrılıyor hempsi tek tek harf oluyor . Arapçayı bilmeyenler içinde Türkçe AHMET yazdığımız düşünü " ahmet " yazılması gerekir A H M E T bu şekilde tek tek hark olarak alıyor . Buna bi çözüm bulmam lazım. Birde çince içinde gecerli Arapça yazı kullanımı hakkında Arapça yazı kullanımı hakkında çince yanyana yazmam lazım ama copy paste yapınca yukarıdan aşağoya dogru oluyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zozz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zozz

Webmaster / Antalya

Alt 30-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arapça font ve ctrlB
Bu mesajdan alıntı yap
yunusyosma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yunusyosma

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2009 #3
arapça font ve ctrlB
iyide düzgün bi şekilde yazamıyorumki ctrl B yapim . Harflerin birleşik yazılışları farklı ayrı yazılısları farklı. yanı ayrı sekılde yazıp break yaparsam yanlıs göruntu cıkar cunku harflerın yazılısları bir değil anlatabıldım umarım . Bilgisayarımda 100 den fazla arapca font var ama olmuyor hıcbırınde Arapça yazı kullanımı hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
zozz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zozz

Webmaster / Antalya

Alt 02-04-2009 #4
Arapçayı flashta degilde freehandde yazmayı deneyip, flasha atmyı denemelisin ozaman. uzun zaman önce farsça bi proje gelmişti banada hatırlmıyorum ama sanırım bu sekilde halletmistim
Bu mesajdan alıntı yap
BluePich isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BluePich

Webmaster / Ankara

Alt 02-04-2009 #5
.txt yada .html olarak olarak flash içerisinden load edebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
amca301 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amca301

Grafiker / Ankara

Alt 04-10-2009 #6
arkadaşım uzun zaman olmuş ama çözemediysen özele mesaj at yardımcı oliim
Bu mesajdan alıntı yap
gazetecim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gazetecim

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2014 #7
mrb bnm bilgisayarımda arapça fontlar görünmüyor yardım edebilcek biri varmıdır acaba?
Bu mesajdan alıntı yap