iş ararken dikkat etmeniz gerekenler...

Graficafe - iş ararken dikkat etmeniz gerekenler... ...

Alt 20-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar iş ararken çok dikkatli olmanız gerek.
insankaynakları sitelerinden mümkün olduğunca takip edin eğer bir firma sürekli olarak aynı ilanı veriyorsa anlayınki sorun vardır...
bunların arasında çok iyi firmalar oluyor genelde...daha önceden "aa bak yine bu firma ilan vermiş şimdide başvurayım çağırırlar bu defa kesin çağırırlar" diye bir düşüncedeydim.
bu şekilde başvurduğum firmaları tercih ettim çoğunlukla...şartları daha iyi olduğu için.ama hiç memnun kalmadım çünki bu grafiker sirkülasyonunun bir nedeni vardı...
şimdi o firmalara içim gitsede başvurmuyorum,belki sandığım gibi değildir ama ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yer...
ayrıca şu konuda var.eğer kendinizden ,yaptığınız işten eminseniz başladığınız gün sigortanızın olmasını isteyiniz...
deneme süresi diye bir şeyin aslında olmadığını belirtmek isterim.
kanunen girdiğiniz gün başlamalıdıriş ararken dikkat etmeniz gerekenler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende internetten bir çok iş ilanını araştırdım. Görüşmeye gittiğim bi yerde bilgisayar bile yoktu benim kullanıcağım bir-iki hafta sonra alınacağını söylendi ve arkama bile bakmadan uzaklaştım. Hatta dediğin gibi bir arkadaşım sürekli ilan veren bir firmaya girdi ve 2 hafta sonra çıktı. Ben gazete ve internet üzerinden verilen iş ilanlara kesinlikle güvenemiyorum. Neler olduğunu görüyoruz. Ve iş görüşmesinde en önemli şey işverenin vaatlerine kesinlekle inanmayın!!!
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 20-07-2007 #3
Şartlar konuşuldukdan sonra ve ortamda kötü bir izlenim ters bir elektrik almadıkdan sonra çalışılınabilinir. Kalifiye bir eleman olarak zaten gerekli olan tüm hususları işe girmeden önce kendiniz de iş veren ile konuşmanız gerekmektedir...

Teşekkürler bu konuyu başlatan arkadaşa. Camiaa mızda kendini bilmeyen çok insan var. Bu hususlarda dikkatli olunması daha sağlıklı iş standartlarına ulaşmamız anlamına gelir...
Bu mesajdan alıntı yap
Hades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hades

Hiç Biri / Bursa

Alt 20-07-2007 #4
Forumda iş ve işçi hakları ile ilgili konu açılsa güzel olur aslında..?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-07-2007 #5
gelelim sözleşme konusuna...
sözleşmeler kendi aranızda yapılıyor birçok şirkette...
yani bu durum tabikide önemli.
kendi aranızda bile yapılsa herhangi bir mahkeme durumunda önemli bir yer almaktadır.
ama diyelimki karşılıklı olarak pek anlaşamamaktasınız.
işi yapamıyorsunuz vs...
hemen en yetkili kişinin yanına gidip durumu anlatıp dile getireceksiniz.
ortak bir kararla bu sorun çözülecektir...
şimdiye kadar hiç sözleşme imzalamadım,imzalatamadılarda iş ararken dikkat etmeniz gerekenler...
ama yanımda çalışan grafikerlere aynı uygulamayı yaptıramadım.
grafiker arkadaşım bana çıkmak istediğini söyledi.benim çıkarma yetkim olsa dahi sözleşmede müdüründe imzası olduğu ve daha yetkisi olduğu için önce ben konuştum.daha sonra sözleşmeyi yırttılar.
bu şekilde olabiliyor.
ama dikkat edin sözleşmeye iptal yazılacak!
Bu mesajdan alıntı yap
casanova isimli Üye şimdilik offline konumundadır

casanova

Grafiker / Ankara

Alt 21-07-2007 #6
arkadaşlar iş görüşmesine gittiginizde sandalyede ve koltukta oturyorsanız kesinlikle yere bakmayın gayet kendinizden emin bi şekilde arkanıza yaslanın açık ve net konuşun
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 21-07-2007 #7
İş görüşmelerinde önemli olan firmanın beklentisi.. nelerle karşılaştım iş ararken dikkat etmeniz gerekenler...
-- tamam ama bizim web işlerinide siz yapacaksınız (matbaa)
-- tamam ama hatalı çıkan bir işte tek kelime hatası bile olsa maaştan keserim
-- tamam ama öğlen yemeklerini sıra ile yapıyoruz
-- tamam ama ben fazla maaş veremem ama çok işimiz var ..primden daha çok kazanırsın
-- tamam ama senden önceki grafiker çok şeydi.. (ne olduğunu o bile bilmez)
-- tamam ama çalışanlarla samimi olmayacaksın...
-- tamam ama bazı aylar maaşta sorun çıkabilir o zman idare edersin artık..
-- tamam ama biz iş yetişmezse pazarlarıda çağırırız ( sekreter her pazar diyo)

tamam amalar uzadıkça uzar.. şunuda yap bunuda yap.. geçenlerde server arızalandı bana "şunu hallediver" dedi.. ben anlamam dedim.. "sen nasıl bilgisayarcısın" dediiş ararken dikkat etmeniz gerekenler...) iyide burası reklam ajansı.. olsun.. anlaman lazımiş ararken dikkat etmeniz gerekenler...)))
uzadıkça uzar..
bence iş görüşmesine gitmeden önce iyi bi araştırma yapmak.. bol keseden vadeden firmalara dikkat etmek irtibat kurabiliyorsanız sizden önceki aynı pozisyondaki adamla görüşmek.. bunlar önemli şeyler..
sütten dilim yandı da ondan bu kadar dolu yazdımiş ararken dikkat etmeniz gerekenler...)

Unuttum. ekleyim bari : birde ne iş yapıyorsunuz diye sorduklarında "sayfa tasarımı" diyorum.. grafiker değilmisin diyorlar.. hayır ben grafiker değilim sadece sayfa çizerim.. grafikerlerin hazırladığı imajları tasarımımda kullanırırm diyorum. Ters tepiyor.. Herkes "Grafiker" ne güzel..dünkü popçunun "ben sanatçıyım" demesi gibi.. kavramlara dikkat..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 23-07-2007 #8
kesinlikle katılıyorum arkadaşlar
tek birşeye rica uğruna evet demişseniz bilinki aslında herşeye evet demişşinizdir...
Bu mesajdan alıntı yap
memati isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memati

Grafiker / Gaziantep

Alt 25-07-2007 #9
ArkadaŞlar Zaten Bİzİm MesleĞİmİz Ayaklar Altina DÜŞtÜ
2 Çİzgİ Çİzen Grafİkerİm Dİyor Ben Bİr Anlam Veremedİm Bu İŞe
Bu mesajdan alıntı yap
c_kucuk83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

c_kucuk83

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 27-03-2008 #10
ArkadaŞlar Zaten Bİzİm MesleĞİmİz Ayaklar Altina DÜŞtÜ
2 Çİzgİ Çİzen Grafİkerİm Dİyor Ben Bİr Anlam Veremedİm Bu İŞe
iki çizgi çizen dediğin o insanlara da yetenekte olabiliyor..... keşke böyle ön yargılı yaklaşmasan
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ararken, dikkat, etmeniz, gerekenler, is aramak