ardaşlar daha önce corelDRAW' da fars ça iş yapan varmı

Corel Draw - ardaşlar daha önce corelDRAW' da fars ça iş yapan varmı Sponsorlu Bağlantılar selam arkadaşlar benim farsça bi katalogla başım belada sorun şu ne yaptıysak worlden alınarak corelde normal bi biçimde geçmiyo formatı bozuluyo ayrıca zaten farsça tersten başladığı için ayna ...

gulsah_grafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulsah_grafik(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar benim farsça bi katalogla başım belada
sorun şu ne yaptıysak worlden alınarak corelde normal bi biçimde geçmiyo formatı bozuluyo ayrıca zaten farsça tersten başladığı için ayna görüntüsü yapıyo hadi ondan vazgeçtik pdf e çevirdik şimdide yazılar üst üste binmiş şekilde geliyo corelde acaba aranızda bunu bilen varmı varsa bana yardım ederse çok sevinirim pdf e çevirirken yapılan uıygulanan benim bilmediğim herhangi bi işlem varmı :crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sarcoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarcoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 15-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eyer pdf de düzgün çıkıyorsa ve herhangibir değişiklik yapılmıycaksa pdf yi convert liye bilirsiniz böylece bozulmadan gelir.
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 15-11-2008 #3
farsça hiç denemedim fakat bir kaç defa arapça denedim. sorun çıkmıyordu. aynı olduğu için farsça da da sorun olacağını sanmıyorum. word taki yazıları kopyala corel de edit te paste specal ı tıkla daha sonra orada rich text kısmını tıkla sorun çıkmamalı. yazı gelecektir ondan sonra da yazı zaten tıklamış olarak duruyordur mouse ters tıkla oradan convert artistıc text i tıklayıp istediğin değişikleri yapabilirsin. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 17-11-2008 #4
Word'den pdf yaparken.. Text özelliklerinde embbedet font gibi bi secenek olacak.. fontları convertler.. yazni resme dönüştürür.. bu seçeneği tıklaman gerek...

Kesin olan başka bi yöntemse.. pdf leri PhotoShop ile açmaktır.. burada yazı sıkıntısı çekmessin açtıktan sonra farklı kaydet diyip Tiff formatında kaydedebilir. montajını corelde yapabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
___istanbul___ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

___istanbul___(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-11-2008 #5
bence değişiklik yoksa pdften convertleyip alırsın veya değişiklik varsa farsca yazı fonları bulup bunları windows font klasörüne atarsın yeniden düzenlersin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ardaslar, ardaslari, coreldraw, daha, fars, varmi, yapan