ardı ardına dikdörtgenleri aynı hizada kopyalama

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - ardı ardına dikdörtgenleri aynı hizada kopyalama Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar aynı hizada ardı ardına dikdörtgenleri nasıl çoğaltabilirim. klavyede hangi tuşa basıpda aynı hizada çoğaltabilirim bu dikdörtgenleri...

umitkaragoz1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 25-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar aynı hizada ardı ardına dikdörtgenleri nasıl çoğaltabilirim.
klavyede hangi tuşa basıpda aynı hizada çoğaltabilirim bu dikdörtgenleri
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kardeş amma taktın bu işe iki kare çiz ayrılmış gibi olur zaten :s
Bu mesajdan alıntı yap
bytgrfk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bytgrfk

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2012 #3
Açacağınız tüm dikdörtgenleri ayrı ayrı layerlarda çalışın bu şekilde birbirlerine hizalamanız daha kolay ve rahat olur tek layer içinde birkaç tane dikdörtgeni hizalamanız biraz zor olur.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-09-2012 #4

Öncelikle aynı layer üzerinde hizalama diye bir şey söz konusu değil. Hizalama birini (layer) diğerine göre hizalama işlemidir ki yapacağını işlem layere göre gerçekleştirilir. Aynı layerde ancak bir bölümü seçer ve taşırsınız. Her şekil için ayrı layerlerde çalışırsanız 1. olarak işaretlediğim yerden hizalama işlemini yapabilirsiniz, eğer layerler eşit boyuttaysa 2 olarak işaretlediğim yerden ara boşluklarını da otomatik olarak hizalayabilirsiniz. Çizdiğiniz dörtgeni çoğaltmak için taşımadan önce ALT tuşuna basılı tutun işaretçinin şekli değişecektir, Alt tuşuna basılı tutarak taşıma yaptığınızda ayrı layerde kopyalama işlemi yaparak çoğaltma işlemini tamamlayabilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap
photox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

photox

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2012 #5

Öncelikle aynı layer üzerinde hizalama diye bir şey söz konusu değil. Hizalama birini (layer) diğerine göre hizalama işlemidir ki yapacağını işlem layere göre gerçekleştirilir. Aynı layerde ancak bir bölümü seçer ve taşırsınız. Her şekil için ayrı layerlerde çalışırsanız 1. olarak işaretlediğim yerden hizalama işlemini yapabilirsiniz, eğer layerler eşit boyuttaysa 2 olarak işaretlediğim yerden ara boşluklarını da otomatik olarak hizalayabilirsiniz. Çizdiğiniz dörtgeni çoğaltmak için taşımadan önce ALT tuşuna basılı tutun işaretçinin şekli değişecektir, Alt tuşuna basılı tutarak taşıma yaptığınızda ayrı layerde kopyalama işlemi yaparak çoğaltma işlemini tamamlayabilirsiniz ...
bunun dışında da bir kare çizdikten sonra enter a basıp sağa doğru kac mm farklı ne dogrultuda gidecegini ayarlayıpda kopyalama yapabiliriz en pratiği budur
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2012 #6
Var olan objenin dikey yada yatay olarak aynı düzeyde çoğaltılmasını istiyorsanız.
Kısayol tuşlarından " Alt " tuşunu basılı iken "shift" ile objeyi dikey yada yatay kaydırma işlemi yaptığınızda aynı hizada hareket edecektir.

Ara boşlukların eşit mesafede olmasını istiyor iseniz yine arkadaşların belirttiği gibi tüm "layer / ( katman) "seçenekleri seçili iken "Layer / Align (Hizalama) " menüsünden düzenleyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-09-2012 #7
enter a basıp
Enter'a basınca aralık nasıl ayarlanıyor? Ben basınca değişen bir şey olmuyor ...
Bu mesajdan alıntı yap

photox

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2012 #8
ben mac kullanıyorum mac te oluyor pcde olmayabilir bilemeyeceğim tahminimce transfor... vardır ayarlamaları
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-09-2012 #9
ben mac kullanıyorum mac te oluyor pcde olmayabilir bilemeyeceğim tahminimce transfor... vardır ayarlamaları
Transform dan yaptığımız zaman önce aynı hizada kopyasını çıkarmak ve seçili kopyayı taşımak gerekiyor bu durumda "daha pratik" olmuyor ...
Bu mesajdan alıntı yap

photox

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2012 #10
musaıtım olsam resımle gösterirdim daha pratik illaki kullanan vardır cıkar acıklar ben acıklayana kadar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları