Ares bilişim logo çalışması

Logo Tasarımları - Ares bilişim logo çalışması Sponsorlu Bağlantılar Sahibi olduğum bilişim firması için ufaktan bir logo çalışması yaptım. Profesyonel değilim ancak Corel Draw'ı yaklaşık 10 senedir hobi amaçlı kullanmaya çalışıyorum. Kurumsallık için de logonun önemini biliyorum. ...

farukozgursoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farukozgursoy

Bilg. Teknikeri / Aydın

Alt 10-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sahibi olduğum bilişim firması için ufaktan bir logo çalışması yaptım. Profesyonel değilim ancak Corel Draw'ı yaklaşık 10 senedir hobi amaçlı kullanmaya çalışıyorum. Kurumsallık için de logonun önemini biliyorum. Bu logo doğrultusunda beni yönlendirirseniz sevinirim. Gözüme batan en önemli sorun renk. Turuncu kullanmak zorundayım fakat bu şekilde gözü yorar bir duruşu var sanki. Sizlerden renk ve vektörel anlamda olumlu - olumsuz eleştrilerinizi bekliyorum

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

pysmevt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pysmevt

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 10-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
A harfinin yanındaki kesik yerine rasgeleştirme kullanırsan daha güzel olur, birde boyut açısından sanki logo değilde cep telefonu teması olmuş, büyütmen gerekir turuncu çizginin altındaki nokta biraz işi bozmuş sanırım ve son olarakda yazmış olduğu yazıyı değişik yazı stili kullanarak içeri gömük bir stilde oluşturursan daha başarılı olacağını sanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

farukozgursoy

Bilg. Teknikeri / Aydın

Alt 10-08-2011 #3
içeri gömülü bir şekilde derken. logoyla iç içe olması anlamında mı yoksa filigran gibi mi olmalı dersiniz. A harfinin yanındaki kesik olayını da tam anlayamadım
Bu mesajdan alıntı yap
pysmevt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pysmevt

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 10-08-2011 #4
A harfini gölgeleme havası vermişsin ama hemn turuncu çizgiyi hemde üstteki yazıyı rahatsız etmiş, yani tam anlamıyla görmesini engellemiş, içeri gömükten maksat çukur yazı stili oluştur, turuncu şekli A harfinin üzerine bir şapka olarak yerleştirirsin ares bilişim yazısınıda turuncu şekil üzerine oturtursan görsel bir logo çıkabilir diye düşünüyorum, benim fikir düşüncem bu yönde. İç içe olmalı tabiki, yazı ne ön planda ne arka planda olacak kişiye hitap edecekken yazı ve şekil bir olması lazım.
Bu mesajdan alıntı yap

farukozgursoy

Bilg. Teknikeri / Aydın

Alt 10-08-2011 #5
dediğiniz gibi kemeri A harfinin üzerine koyarsak bu sefer b harfi orada P harfi gibi olacak. Kemer içine yazıyı gömme işiyle uğraşıyorum şu an. Fikirleriniz için teşekkür ederim. Varsa değişik fikirler memnun eder beni.
Bu mesajdan alıntı yap
seventh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seventh

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 10-08-2011 #6
'ares bilişim' yazısını alt tarafa yazarsanız üst tarafta boş bir alan oluşturarak logonun biraz rahatlamasını sağlayabilirsiniz A nın alt tarafında ki noktayı yerleştirmeyebilirsiniz de A nın sağ tarafı ile b nin sol tarafını oluşturan ikili çizgiler simetrik olduğu için biraz rahatsız ediyor orada ki simetriliği bozabilirseniz daha iyi bir sonuç yakalayabilirsiniz
emeğinize sağlık iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
hasana11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasana11

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-08-2011 #7
A ' nın noktasını ortalamanı önerebilirim
Bu mesajdan alıntı yap