ARI 3D Atatürk çizimi

3D Studio Max - ARI 3D Atatürk çizimi Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar. çalıştığım yerde maximum 20mm oyma kesme işlerini yapan bir cnc makinası var ancak onu kullanan eleman parogramdan pek anlamıyor. patron da bana 3d bi kazıma deneyelim ...

ARI 3D Atatürk çizimi
demente isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demente

Hiç Biri / Iğdır

ARI 3D Atatürk çizimi

Alt 12-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar. çalıştığım yerde maximum 20mm oyma kesme işlerini yapan bir cnc makinası var ancak onu kullanan eleman parogramdan pek anlamıyor. patron da bana 3d bi kazıma deneyelim makinada dedi, benim de aklıma Atatürk geldi. ancak hiç bi yerde atatürk için 3DS dosyası bulamadım. üstelik bulsam da işe yarayacağından şüpheliyim çünkü dediğim gibi maximum 20mm'yi kazıyabiliyor, ben ise 3d Max'i kullanmasını hiç bilmiyorum. Bu konuda fikri olan ve bana yardım edebilecek olan bi arkadaş var mı?:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yuxelmurat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yuxelmurat

Desinatör / İstanbul

Alt 14-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
3d maxde nasıl bilmiyorum fakat c4d de resimleri kabartme yapabiliyorsun
Bu mesajdan alıntı yap
sumatra14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sumatra14

Eğitimci / Bolu

Alt 06-12-2008 #3
arkadaşım tüyap intermobta işledim bi tane atatürk büstü şu okullarda olan ama eleman işi bilmiyorsa işlemesi sıkıntı olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
CoolSteve isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CoolSteve

Eğitimci

3D Ataturk modeli ve CNC de isleme

Alt 04-03-2009 #4
Ataturk 3D modeli icin taranmis bir modelden de faydalanabilirsiniz ama 3D de acilabilirmi bilmiyorum, bizim atolyedeki kalipci CNC de 12cmX5,5cm ebadinda kabartma bir modeli pirinc malzemeye isledim polisaj yapinca harika oldu. bkz resim
[IMG]d:\Belgelerim\Resimlerim\DSC05818.JPG[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
denizturel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizturel

Grafiker / Bolu

Alt 05-03-2009 #5
şimdi senin bu kesimi yapabilmen için mesh modelleme dediğimiz teknikle modellenmiş bir modele ihtiyacın var. Mesh modelleme tekniği kullanıldığı dönemlerde bu ülkede ancak mimari alanda modelleme yapılabiliyordu. Şimdi 3ds max poly modellleme tekniğine geçiş yaptı ve uzun zamandırda durum böyle. Artık 3ds max kullanan herkes poly modelleme tekniğine göre yapıor işlerini. Senin bu makinalarda kesim yapabilmen için mesh modelleme tekniği ile modellenmiş bir model bulman lazım. Buda samanlıkta iğne aramaktan farkı yok. Bulsan bile makinan, poly model olduğu için modelini görmeyecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ari, ataturk, cizimi