arka plan rengini alma

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - arka plan rengini alma ...

arka plan rengini alma
rivell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rivell

Öğrenci (Diğer) / Çanakkale

arka plan rengini alma

Alt 04-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mesela karışık tonlu bir arka plan rengim var ben o renkle yazı yazmak istiyorum o rengi nasıl kopyalarım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Önceki konunda paylaştığım videodaki işlemi bu işlem için de uygulayabilirsiniz. İstediğiniz şekli çiz sonrası aynı zaten ...
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 04-07-2012 #3
Önceki konunda paylaştığım videodaki işlemi bu işlem için de uygulayabilirsiniz. İstediğiniz şekli çiz sonrası aynı zaten ...
videoda anlaşılmıyor vala yaa basit bir yöntemi vardı onun mesela bir arka plan resmi var o renk tonlarını kopyalamak istiyorum o rengi tutturmak için sadece
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-07-2012 #4
Klavyeden i harfine bas Eyedropper Tool açılır kopyalamak istediğin renge tıkla ForeGround rengi tıkladığın renk olur istediğin yerde kullanabilirsin ...
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 04-07-2012 #5
Klavyeden i harfine bas Eyedropper Tool açılır kopyalamak istediğin renge tıkla ForeGround rengi tıkladığın renk olur istediğin yerde kullanabilirsin ...
birde ben cs3 kulanıyorum şu örnekteki çalışmayı yapmak istedim ama bende o filtre efekt seceneklerini bulaamdım ? örnek çalışmada bu
Photoshop'da Resmi Manzara İle Birleştirme
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-07-2012 #6
Senin sorduğunun bu konuyla hiç alakası yok. Verdiğin örnekte resmi dekupe ettikten sonra diğer resmin üzerine getirip layer seçeneklerini değiştirerek bu görüntü elde ediliyor muhtemelen Multiply veya Color seçeneğiyle herhangi bir boyama işlemi yok...
Burada sorduğun soruya verdiğim cevaptan da anlaşılacağı üzere sadece tek bir rengi kopyalayabilir veya renk değerlerini öğrenebilirsin...
Örnek ve soru bambaşka ayrı iki konu ...
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 04-07-2012 #7
Senin sorduğunun bu konuyla hiç alakası yok. Verdiğin örnekte resmi dekupe ettikten sonra diğer resmin üzerine getirip layer seçeneklerini değiştirerek bu görüntü elde ediliyor muhtemelen Multiply veya Color seçeneğiyle herhangi bir boyama işlemi yok...
Burada sorduğun soruya verdiğim cevaptan da anlaşılacağı üzere sadece tek bir rengi kopyalayabilir veya renk değerlerini öğrenebilirsin...
Örnek ve soru bambaşka ayrı iki konu ...
yok ben tamamen o konu dışı sordum soruyu renkle falan alakalı soru değil öle bir resim çalışması yapmak istiyorum cs3 kulanıyorum ama onun uyguladıgı adımları uygulayamadım select seceneginde farklı şeelr var ordaki başka bir versiyon mu ne kulanıyorsa artık bu konu tamamen farklı yani resim çalışmasını sordum başlık açmıyım diye burdan devam ettim
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-07-2012 #8
Versiyon farketmez ben CS2 kullanıyorum aynı sonucu her iki versiyonda da alabilirsin ...
Bu mesajdan alıntı yap

rivell

Alt 12-07-2012 #9
nerelerdesin yardımcı ol bir konudaarka plan rengini alma
Bu mesajdan alıntı yap
Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2012 #10
rivell alanı seçtikten sonra select > modify oradan Feathere tıkla ya da shift+f6 yap .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları