Arka plan resmini sayfaya nasıl sığdırılır?

Dreamweaver - Arka plan resmini sayfaya nasıl sığdırılır? ...

enkazbasgtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enkazbasgtr

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Merhabalar.

Aranızda yeniyim. Fakat kalıcı bir üye olacağım. Burası faydalı bir site Arka plan resmini sayfaya nasıl sığdırılır?

Sorum şudur:

Dreamweaver ile çalışıyorum.. .html bir web sitesi hazırlayacağım. Elimde 2200x1920 bir resim var. Bu resmi web sitemin anasayfası ve tüm sayfalarına arka plan resmi yapmak istiyorum. Fakat bu resmin enine ve boyuna ekrana sığmasını istiyorum.Yani 15 inç bir monütördede 19 inç bir monitördede ekranı kaplamasını istiyorum.

Buna uygun kod varmıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler Arka plan resmini sayfaya nasıl sığdırılır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

caglarim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caglarim

Grafiker / Ankara

Alt 30-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kardeş deneme sınama yöntemi ile yapabilirsin. Yani photoshop kullanmayı biliyor isen, resmini orada her defasında boyutlandır. yada 2200x1920 boyutlarında bir resim baya büyük bunu biraz küçültebilirsin. O zaman tam ekranın en ve boy tam oturacaktır. bir de bunun kodu yoktur, dreamweaverda çalıştığın için resim boyutunu Presertive bölümünden ayarlayabilirsin. eğer ki anlamadıysan biraz da bana sorununu anlatabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
tugrulguvenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugrulguvenc

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2011 #3
caglarim dostum valla ben hiç bişey anlamadım arkadaşıma anlaması için 3 kelime sölicem inşallah aydınlatıcı olcaktır

* Dw öncelikle bir div aç kardeşim
* div özelliklerinden box kısmına girip pozisyonlarını right:auto left:auto top:auto
* yapıp site artık istedigin gibi olcaktır saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap