arka planda beyazlıklar kalıyor

Corel Draw - arka planda beyazlıklar kalıyor ...

bboymuzo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bboymuzo

Grafiker / Ankara

Alt 09-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar,

ilk öncelikle merhaba ben bır resme bitmaps / 3d efeckt/ 3d ratote efekt vermek istiyorum fakat aşağıdakı resımdeki gibi resmi döndürüyor arka planındaki beyazlıklar kalıyor bunu nasıl kaybedebılırım bu birinci sıkıntım

ayrıca efeckt/ add perspective butonu aktif olması için ne yapmak lazım grup mu jpg direk mı olacak break apardamı olacak kısaca lutfen bır acıklayın 2 durumuda nasıl kullanılacak bılıyorum ?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkaplandaki beyazlık sizin dosyanızla alakalı bmp veya jpeg dosyalarında arkaplanı şeffaf olarak kullanamazsınız bunun için Corel'de veya Photoshop'da resmi dekupe ettikten sonra transparan seçeneği işaretli olarak .tiff, .psd veya .png olarak kaydetmeniz gerekir...
Add Perspeftive seçeneğinin aktif olabilmesi için çizimin vektörel olması gerekir ve birden fazla parçadan oluşuyorsa Combine seçeneği ile birleştirilmiş olması gerekir grup halinde bu menü aktif olmaz ...
Bu mesajdan alıntı yap

bboymuzo

Grafiker / Ankara

Alt 09-06-2012 #3
Add Perspeftive seçeneğinin aktif olabilmesi için çizimin vektörel olması gerekir ve birden fazla parçadan oluşuyorsa Combine seçeneği ile birleştirilmiş olması gerekir grup halinde bu menü aktif olmaz ...

bu soyledıgınızı yaptım tesekur edıyorum fakat ust kısımda yazdıgınız olayı yapamadım tam yolunu yazarmısınız arka planda beyazlıklar kalıyor
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-06-2012 #4
En kolay yolunu anlatıyorum (ekteki resim için) Resmi Photoshop'da açın layere çift tıklayarak layer kilitini açın. kısayol W ile Magic Tool'u seçin beyaz alana tıklayın seçili yerleri silin Save As seçeneği ile .tiff (transperency seçeneği işaretli) olarak kaydedin ...
Bu mesajdan alıntı yap

bboymuzo

Grafiker / Ankara

Alt 09-06-2012 #5
fakat corel de diyorum ps ye hiç girmeyelim arka planda beyazlıklar kalıyor
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-06-2012 #6
Corel'de bu işlemi yapmak için şekillerin dışından yeniden çizmen ve Power Clip özelliğiyle yan tarafları gizlemen gerekir ... PS'da bu işlem çok kolay BU adresten dekupeli şekilde alabilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap

bboymuzo

Grafiker / Ankara

Alt 09-06-2012 #7
peki corelde nasıl saydam transp. yani nasıl kaydederim ?
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-06-2012 #8
Kenar kısımlarından çizdikten sonra Effects/Powerclip/Add İnside Container seçeneği ile power clip uygulamalı daha sonra .tiff, .eps, .png, .gif seçeneklerinden birini seçerek export etmelisin ...
Bu mesajdan alıntı yap

bboymuzo

Grafiker / Ankara

Alt 09-06-2012 #9
galiba oldu bir deneme yapıoyrum buraya koyacam arka planda beyazlıklar kalıyor
teşekkürler arka planda beyazlıklar kalıyor
Bu mesajdan alıntı yap

bboymuzo

Grafiker / Ankara

.

Alt 09-06-2012 #10
şöyle birşey çıktı ortaya yalnış varmı oldu galiba arka planda beyazlıklar kalıyor

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları