arka planı yok etme ile ilgili bir konu?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - arka planı yok etme ile ilgili bir konu? ...

aykutozer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aykutozer

Hiç Biri / Manisa

Alt 16-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arka planı yok etme ile ilgili hemen her sitede bir yöntem var bende bunlardan bazılarını biliyorum fakat hiç birinde istediğim verimi alamıyorum ben ayakkabı resimlerini arka planını yok etmek istiyorum örnek olarak fotografıda göstermek istiyorum fotonun alt kısmındaki gölgeleri naptıysam ayıramadım ayırsamada hep görüntü bozuldu ben bu arka plansız görüntüyü zoom yaparak kullanıcağım için küçük ayrıntılarda önemli yardımcı olabilicek biri var mı diye merak ettim?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 17-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu Şekilmi

Bu mesajdan alıntı yap
dioxyd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 19-02-2011 #3
pen tool yardımı ile görüntüyü detaylı şekilde çizip keserek arka plandan rahatlıkla kurtulabilirsinizi. bunun haricinde başka yöntemler de var tabi ama küçük ayrıntıların önemli olduğunu söylediğiniz için bu yöntemi tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

aykutozer

Hiç Biri / Manisa

Alt 01-03-2011 #4
Bu Şekilmi

yaptığın gerçekten çok çok başarılı nasıl yaptığını banada öğretirmisin

benim denemelerimden çıkan sonuç

bu sizin yaptığınızın yanında hiç sansı yok arka planı yok etme ile ilgili bir konu? o alt kısımdaki gölgeyi yok edemiyorum hep ayakkabıdan bir parça götürüyor
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-03-2011 #5
yağtığın gerçekten çok çok başarılı nasıl yaptığını banada öğretirmisin
Ben yardımcı olayım sana :wink:
Pen Tool ' a tıkla; umarım kullanmayı biliyorsundur :wink:
Resmin istediğin yerlerini pen tool ile üstünden çiz ve ilk başladığın noktaya tekrar geldiğinde, ilk başladığın noktaya tıklayarak çizimi kapat.Sonra başka hiç bir yere tıklamadan; mausuna sağ tıkla, açılan menüden "make selection" ' a tıkla.Bu resim için feather vermene gerek yok, 0 olarak kalsın.Ok e bas.Ayakkabın seçili hale gelmiş olacak.Sonra bu şekilde iken klavyeden "shşft+ctrl+J" yap; seçmiş olduğun ayakkabı yeni bir layer halinde kullanımına hazır olacak :wink:
Hadi kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

aykutozer

Hiç Biri / Manisa

Alt 01-03-2011 #6
pen tool kullanmayı bilmiyorum ama yazdıklarını harfiyen deneyip yapmaya çalışacağım umarım başarırım ilgin içinde teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 01-03-2011 #7
basit ve en pratik yol g.ecglr 'in söylediği bencede bu yolu kullan çünkü detay çalışma...
Bu mesajdan alıntı yap

aykutozer

Hiç Biri / Manisa

Alt 01-03-2011 #8
pen tool ile denedim arkadaşın yaptığı gibi çıkmıyor pürüzlü felan çıkıyor anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap
emirkhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emirkhan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-03-2011 #9
pen tool kullanmayı bilmiyorsun bence cunku pen tool ile denedin ve olmuyorsa ya programda ya da senin bilginde hata var. Bu yaptığın işlemin ismi dekupedir ayrıca ve "bir çok yöntem denedim yapmak için istedigim sonuc olmuyor demişsin" bir suru yontem deneme bence önce pen tool ve diğer tooları kullanmayı öğren, yani giriş seviye program biliyorsun diyeceğim ama anladığım kadarı ile sen programı hiç kullanamıyorsun öncelikle biraz program etüdü yap sonrasında soru sor.
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-03-2011 #10
pen tool ile denedim arkadaşın yaptığı gibi çıkmıyor pürüzlü felan çıkıyor anlamadım
Pürüzlü çıkmaktan kastını doğru mu anladım bilmiyorum ama bunun 2 sebebi olabilir:
1.si pentool'u düzgün kullanamadığın için,seçim düzgün olmuyordur.
2.si make selection dedikten sonra açılan pencere de feather değerini; sıfır yapman gerek...

halledebildin mi bilmiyorum ama göstermeden anlatmak çok zor ama istersen pen tool kullanmayı anlatabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları