Arkadaslar,10 metreye 4 metrelik psd formatta iş nasıl basılır?lutfen yardım

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Arkadaslar,10 metreye 4 metrelik psd formatta iş nasıl basılır?lutfen yardım ...

grafi-yasar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi-yasar

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 03-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar.ben bır bar için 10 metreye 4 metrelik psd formatta bir afiş hazırladım.300 dpi ve cmyk olarak.
bu işi baskı kalitesini düşürmemk için matbaaya tiff formatta mı vermeliyim acaba?
ve bu ebatta bir iş tek parça olarak basılabılırmı?
ve tabiki hangi malzemeye basılabılır?
verilen süre doluyor bu yuzden acil cevaplarınızı bekliyorum.
saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

swordof isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swordof

Öğrenci (Grafik) / Erzurum

Alt 04-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Afişse eğer büyük ihtimalle vinyl basılacaktır. Bildiğim kadarıyla 2,5 metrelik vinil var en büyük dolayısıyla da tek parça basılacagını sanmıyorum. Vereceğiniz çalışmanın uzantısı önemli dğeil. Çünkü baskıyı yapacak arkadaşlar hangi formatta baskı yapılması gerekiyorsa ona çevirirler...
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 04-11-2011 #3
300 DPI da 10m x 4 m ve psd formatı ha.....

Nasanın bilgisayarlarıylamı çalışıyorsun kardeş....

Yani teknik olarak gerçekten bu kadar iyisen gerisinide çözmen lazım. ama verdiğin değelerin olamayacağını düşünüyorum. Kaldıki en büyük baskı formatı 5XX olarakk gider onlarda sadece jpg 72 dpi çalışır.
Bu mesajdan alıntı yap
rrkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rrkara

Webmaster / Hatay

Alt 04-11-2011 #4
Dijital baskı makinaları için 72 dpi yeter. Niye 300 çalışmışsın anlayamadım? Ayrıca bu kadar büyük bir dosyayı nasıl çalıştın çok merak ediyorum. O metre ölçülerin cm olmasın...
Bu mesajdan alıntı yap