arkadaşlar 3d max jpg resim için yardım

3D Studio Max - arkadaşlar 3d max jpg resim için yardım ...

okcu06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

okcu06

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar max de yeniyim max sahnesine attığımız jpg
formatındaki resimi şeffaf lık değeri veriliyormu?
veriliyorsa nasıl ve nerden veriliyor?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

marduk23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
jpeg resmi bi box in üzerine atadıysan material editör (m) den bitmap yazan yerin yanında bi kutu var orda map yazar onu default yapıp map bölümünü kapatınca ( yandan + - den ) karsına çıkan yerde opacity var ordan 100 değerini istediğin kadar düşür şeffaflaşır.
Bu mesajdan alıntı yap
sakızlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 25-11-2009 #3
sorun çok anlaşılır değil.sorduğunuz soru max ta o kadar farklı uygulamalar var ki hangisini kastetetiğiniz anlaşılmıyor.materyal ile ilgili ise transparancy değerleri , opocity değerleri var. yok resim renklerini koyulaştırmak açıltmak istiyorsan output diye bir bölüm var.daha çok....m harfi ile gelen menüyü biraz kurcala istersen..slm
Bu mesajdan alıntı yap

okcu06

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-11-2009 #4
jpeg resmi bi box in üzerine atadıysan material editör (m) den bitmap yazan yerin yanında bi kutu var orda map yazar onu default yapıp map bölümünü kapatınca ( yandan + - den ) karsına çıkan yerde opacity var ordan 100 değerini istediğin kadar düşür şeffaflaşır.
marduk çok teşekür ederim verdiğin bilgi ve duyarlılığın için
dediğin gibi yaptım ve oldu
Bu mesajdan alıntı yap

okcu06

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-11-2009 #5
sorun çok anlaşılır değil.sorduğunuz soru max ta o kadar farklı uygulamalar var ki hangisini kastetetiğiniz anlaşılmıyor.materyal ile ilgili ise transparancy değerleri , opocity değerleri var. yok resim renklerini koyulaştırmak açıltmak istiyorsan output diye bir bölüm var.daha çok....m harfi ile gelen menüyü biraz kurcala istersen..slm
cevap için teşekkürler sakızlı
Bu mesajdan alıntı yap