Arkadaşlar çıktı alırken kenarda boşluk kalmaması için ne yapılır?

Photoshop - Arkadaşlar çıktı alırken kenarda boşluk kalmaması için ne yapılır? ...

duhast-tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

duhast-tr

Grafiker / Ankara

Alt 15-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar çıktı alırken kenarda boşluk kalmaması için ne yapılır?Lütfen yardım edin tasarımı yapıyorum fakat tam görünürken bilgisayarda çıktı alırken kenarlarında yarımşar santim boşluk kalıo ne yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
o boşluk mutlaka kalıcaktır bunun önüne geçemezsiniz... sonuçta printer çıkışların belirli bir basım alanı vardır ve kenarlarında boşluk kalır... eğer tasarımınızın tam çıkmasını isterseniz fit on yapıp alırsınız ama o zamanda tasarımınızın boyu bir miktar küçülür... yani orjinal ebatlarında çıkmaz...
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 15-07-2008 #3
peki arkadaşlar hem sağ hem sol hem üst hem de altta eşit bir şekilde nasıl mesafe bırakılır. benim kullandığım printer solda yarım santim solda da tam hatırlamıyorum bir santim bırakıyor. bu bazen sorun yaratıyor. nasıl eşitlenir acaba herhangi bir ayarı var mıdır. herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2008 #4
bende onun çaresini bulamadım... ne kadar uğraşsamda sonuçta printer kağıdı alırken bile kaydırıyor zaten... buna en doğru cevabı forumdaki teknik servis bölümüne yazdığınız vakit ilgili arkadaşlarımız verebilir diye düşünüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
salih_kent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salih_kent

Grafiker / Denizli

Alt 18-07-2008 #5
bu printer ile ilgili bir durum. Printer'in marjin ayarlarını oynayabilirsiniz ama belli bir yere kadar.

Ancak bazı yeni model yazıcılarda (inkjet olanlarda özellikle) kağıt ebadına tam baskı yapılabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
alırken, arkadaşlar, boşluk, çıktı, icin, kalmaması, kenarda, yapılır