arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek?

Freehand - arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek? ve geçişli renk skalası nasıl yapabilirim lütfen yardım...

sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 05-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ve geçişli renk skalası nasıl yapabilirim arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek?arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek? lütfen yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

marduk23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
valla yanlış bilmiyorsam skala basılacak olan işin hangi makina basıyosa o makina kaç renkse o rekleri ve tramlarını gösteren bişey.nasıl yapılıyor bilmiyorum ama çalıştığın matbaa da ki oparatörler tarafından konuluyor.(eğer sen oparatör değilsen ve bi matbaa da çalışmıyorsan)
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2008 #3
ve geçişli renk skalası nasıl yapabilirim arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek?arkadaşlar freehand de renk skalası nedemek? lütfen yardım
renk skalası yapılan işin baskıda doğru renklerle basılıp basılmadığının kontrolü amacıyla işin kesim kroslarının dışına konulur, matbaalarda densitiy, renk ve tram ölçer cihazlar bulunmaktadır, ustalar verdiğiniz renk skalasının değerlerini ölçüp gereken ayarlamaları yaparlar.. Kapaca verdiğim jpeg deki gibi birşeydir, işin üzerinde kullanılan tüm ana renklerin (CMYK ve varsa pantone) 0'dan 100'e kadar 5'er aralıklarla tramlarının verilmesiyle hazırlanır. Forumda arama yaparsanız daha profesyonel örneklerine rastlayacaksınız.

Bu mesajdan alıntı yap
sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 05-11-2008 #4
ilginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederimarkadaşlar freehand de renk skalası nedemek?
Bu mesajdan alıntı yap
mustafha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafha

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-11-2008 #5
Bire bir kağıt üzerindeki renklerın olduğu kodlardan olusan bır kısımdır pantone katalogundan bakarak seçilen rengin kodların oldugu yerdır.Böyle biliyorum umarım yanlışım yoktur varsada duzeltmenızı rıca eerım
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arkadaşlar, freehand, nedemek, renk, skalası