ARKADAŞLAR KART VİZİT Tasarımından Anlayanlar Bi göz Atabilir mi ?

Kartvizit Tasarımları - ARKADAŞLAR KART VİZİT Tasarımından Anlayanlar Bi göz Atabilir mi ? ...

serdarxdxd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarxdxd

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 12-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Ben tasarıma Yeni Başladım Bana Yardım Edermisiniz Tasarımda Nelere Dikkat Etmeliyim, Özellikle kart vizit tasarımlarında arka plan yazı fontu vs. gibi şeyler nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli.Bu işin üstatları bi Yardım Edin ŞİMDİDEN SONSUZ TEŞEKKÜRLER... :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 13-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar Ben tasarıma Yeni Başladım Bana Yardım Edermisiniz Tasarımda Nelere Dikkat Etmeliyim, Özellikle kart vizit tasarımlarında arka plan yazı fontu vs. gibi şeyler nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli.Bu işin üstatları bi Yardım Edin ŞİMDİDEN SONSUZ TEŞEKKÜRLER... :smile:
bence tasarımı baskıdan soyutlayarak çalışma. yani hangi kağıda basılacağı ve gofre, lak, kabartma lak gibi teknikler uygulanacak mı sürekli bunlar aklında olsun. tasarımı bunları da düşünerek yap, çünkü doğru kullanıldıklarında tasarıma ayrı bir güzellik kazandırıyorlar.

yazılar kesinlikle kesim yerine çok yakın olmasın. puntoların ne çok küçük, ne çok büyük olmamasına dikkat et. punto için kesin bir rakam veremeyiz, çünkü her fonta göre değişiyor. mümkünse baskıya göndermeden bir çıktısını al ve yazıların okunabilirliğini kontrol et.

onun dışında her tasarımda olduğu gibi renklerin, fontların seçimine özen göster. google'dan kartvizit tasarımlarını incele.

söyleyebileceklerim bu kadar..
Bu mesajdan alıntı yap

serdarxdxd

Alt 13-11-2011 #3
bence tasarımı baskıdan soyutlayarak çalışma. yani hangi kağıda basılacağı ve gofre, lak, kabartma lak gibi teknikler uygulanacak mı sürekli bunlar aklında olsun. tasarımı bunları da düşünerek yap, çünkü doğru kullanıldıklarında tasarıma ayrı bir güzellik kazandırıyorlar.

yazılar kesinlikle kesim yerine çok yakın olmasın. puntoların ne çok küçük, ne çok büyük olmamasına dikkat et. punto için kesin bir rakam veremeyiz, çünkü her fonta göre değişiyor. mümkünse baskıya göndermeden bir çıktısını al ve yazıların okunabilirliğini kontrol et.

onun dışında her tasarımda olduğu gibi renklerin, fontların seçimine özen göster. google'dan kartvizit tasarımlarını incele.

söyleyebileceklerim bu kadar..

Çok Teşekkür Ederim Çok sağolun :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-11-2011 #4
grafik tasarıma yeni başlayanlar
bakın bu konu başlığında derdinize derman olacak açıklama,
tanımlama ve sorunların çözümleri anlatılmış, size yol haritası olacaktır.
faydalı olması dileğiyle...
Bu mesajdan alıntı yap
bozok_unv isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bozok_unv

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 22-11-2011 #5
Yazı, logo yada görsel herhangi bir şey sağa veya sola yukarı veya aşağı çok fazla dayalı olmasın. emin ol çok çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor,(kartvizit için çok önemlidir.)

Birde genel olarak tasarım yapmak için bol bol çalışma yap. başlarda tabi ki güzel olmayabilir ancak yaptıkların seni daha ileri taşıtacaltır. yani pratik çok önemlidir.
Bu mesajdan alıntı yap

serdarxdxd

Alt 24-11-2011 #6
Yazı, logo yada görsel herhangi bir şey sağa veya sola yukarı veya aşağı çok fazla dayalı olmasın. emin ol çok çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor,(kartvizit için çok önemlidir.)

Birde genel olarak tasarım yapmak için bol bol çalışma yap. başlarda tabi ki güzel olmayabilir ancak yaptıkların seni daha ileri taşıtacaltır. yani pratik çok önemlidir.
evet bencede pratik önemlidir peki önerdiğiniz bi Yazı Fontu Varmı ? veya kaliteli bi yazı fontu bulabileceğim site ?
Bu mesajdan alıntı yap
bozok_unv isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bozok_unv

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 25-11-2011 #7
evet bencede pratik önemlidir peki önerdiğiniz bi Yazı Fontu Varmı ? veya kaliteli bi yazı fontu bulabileceğim site ?
tabi ki dafont.com, bu siteyi bilmeyene grafiker demem ARKADAŞLAR KART VİZİT Tasarımından Anlayanlar Bi göz Atabilir mi ?:smile::tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap

serdarxdxd

Alt 25-11-2011 #8
tabi ki dafont.com, bu siteyi bilmeyene grafiker demem ARKADAŞLAR KART VİZİT Tasarımından Anlayanlar Bi göz Atabilir mi ?:smile::tongueout:
Biliyorum burayı ama 2 saat güzel bişey bulmak zor oluyo bu işi bilenlerinden öğrenmek daha iyidir,tecrübe lazım
Bu mesajdan alıntı yap
womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 01-07-2013 #9
her grafikerin arşivinde sıkça kullandığı başucu fontları vardır. belki 5, belki 10 tane. bunlar zaman içerisinde oturur.

şahsen ben,

myriad pro
museo
helvetica
neo sans

gibi fontları beğeniyorum metinlerde.
Bu mesajdan alıntı yap
onresr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onresr

Grafiker / Adana

Alt 25-07-2013 #10
tasarıma göre font değişir. su font güzel bu font güzel diye oneride bulunamayız. tasarımına en iyi giden fontu sen sececeksin. ince ise ince kalın ise kalın font kullanacaksın. yazıların pt leride önemli.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları