arkalı önlü çıktı almak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - arkalı önlü çıktı almak ...

arkalı önlü çıktı almak
metinunal81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metinunal81

Eğitimci / Diyarbakır

arkalı önlü çıktı almak

Alt 14-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese selamlar. arkadaşlar her ne kadar corel için çoklu sayfa tasarımı programı değildir deselerde çok güzel bir şekilde 67 sayfalık bir çalışma yaptım. Ancak yazıcıdan çıktı alabilmek için biraz sorun yaşıyorum. Şöyleki;
Çalışmamı booklet olarak yaptım. Print preview yapıldığında 1. ve 67 sayfalar yanyana, 2. sayfayla 66. sayfalar yanayana geliyor. Burada yaşadığım sıkıntı ise şu; ben 67 sayfalık çalışmanın çıktısını alırken önce kağıdın ön yüzüne çıktı alıp sonra elimle kağıdın diğer yüzünü çevirip çıktı almak için uğraşıyorum. Bu da çok zaman alıyor. Acaba arkalı önlü çıktı alabilmek için kolay bir yol yok mu? Örneğin önce kağıtları bir tarafına yazılıp sonra diğer taraflarına yazabileceğim bir yöntem. Tabi sayfa sırası karışmadan. Acil olarak bu sorunun yanıtına ihtiyacım var. İlginize teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
metinunal81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metinunal81

Eğitimci / Diyarbakır

cevap yok mu

Alt 15-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar tecrübeli grafikerlerden yardım bekliyorum. yardımcı olabilecek kimse yok mu???
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(41)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

arkalı önlü çıktı almanın en kolay yolu

Alt 15-01-2010 #3
Herkese selamlar. arkadaşlar her ne kadar corel için çoklu sayfa tasarımı programı değildir deselerde çok güzel bir şekilde 67 sayfalık bir çalışma yaptım. Ancak yazıcıdan çıktı alabilmek için biraz sorun yaşıyorum. Şöyleki;
Çalışmamı booklet olarak yaptım. Print preview yapıldığında 1. ve 67 sayfalar yanyana, 2. sayfayla 66. sayfalar yanayana geliyor. Burada yaşadığım sıkıntı ise şu; ben 67 sayfalık çalışmanın çıktısını alırken önce kağıdın ön yüzüne çıktı alıp sonra elimle kağıdın diğer yüzünü çevirip çıktı almak için uğraşıyorum. Bu da çok zaman alıyor. Acaba arkalı önlü çıktı alabilmek için kolay bir yol yok mu? Örneğin önce kağıtları bir tarafına yazılıp sonra diğer taraflarına yazabileceğim bir yöntem. Tabi sayfa sırası karışmadan. Acil olarak bu sorunun yanıtına ihtiyacım var. İlginize teşekkür ederim.
buna uygun bir printer almanızdır örnek : hp 970 cxi ve
HP PRO K5400N renkli yazıcı (C9282A)
CANON PIXMA IP4600
canon mp630
Bu mesajdan alıntı yap
Ferhat07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ferhat07

Grafiker / Antalya

Alt 19-01-2010 #4
dostum booklet olarak hazırladığın için başka şansın yok, detaylı hizmet veren yazıcılarda DUBLEX seçenekleriyle arkalı önlü çıktı alabiliyosun ama sanırım senin yazıcıdada o yok, düz mantık bi tavsiye, Booklet i parçalayıp 1,2,3,4 diye sayfaları sıralayıp yazıcıda sayfa seçerken önce 1,3,5 diye ön sayfaları sonra kağıtları ters koyup 2,4,6 diye arka sayfaları yazdırabilirsin onada değer diyorsan tabi
Bu mesajdan alıntı yap