arkaplan ve nesne renkleri aynı olursa ne yapılmalı

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - arkaplan ve nesne renkleri aynı olursa ne yapılmalı ...

prenseskoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prenseskoz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 10-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yaklaşık 4 saattir sitede çözüm arıyorum. aşağıdaki resme benzer arka plan ve nesnenin çok benzer tonlarda olduğu birçok resmi decupe etmem gerekiyor. türkçe cs3 kullanıyorum ve kalemle etrafını çizmekten başka bildiğim yolları denedim ama nesne de siliyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

prenseskoz

decupe de yardıma ihtiyacım var...

Alt 11-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
lütfen yardım edin... Şimdiden teşekkürler

yaklaşık 4 saattir sitede çözüm arıyorum. aşağıdaki resme benzer arka plan ve nesnenin çok benzer tonlarda olduğu birçok resmi decupe etmem gerekiyor. türkçe cs3 kullanıyorum ve kalemle etrafını çizmekten başka bildiğim yolları denedim ama nesne de siliyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 11-04-2011 #3
Renkler yakınsa yapabileceğin çok fazla bir şey yok. Ama istersen magic wanddaki tolerance değeriyle oynamayı bir dene (pohotshop) o da hepsi için çözüm olmayacaktır. Extract tool iyi sonuç verir mi bilmiyorum bu kadar yakın arka planlarda. Bence ufaktan ufaktan manuel olarak etrafını çizerek dekupaja başla...
Bu mesajdan alıntı yap

prenseskoz

Alt 11-04-2011 #4
bende tam olarak bu cevaptan korkuyordum arkaplan ve nesne renkleri aynı olursa ne yapılmalı) yine de çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
keskin3858 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keskin3858

Bilg. Teknikeri / Kayseri

Alt 11-04-2011 #5
bunu dusunmesi gereken kisi fotografcıymıs ama yapmamıs arkaplan ve nesne renkleri aynı olursa ne yapılmalı)
biraz arka fonu koyu yapsaymıs sorunu kolay cozerdin ama artık yapabilecegin birsey olmadıgı icin pen aracıyla yavas yavas etrafını cizmen gerekir

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

prenseskoz

Alt 11-04-2011 #6
hala bir ümidim vardı ama ben pen ile başlasam iyi olacak galiba. ilginize teşekkür ederim yine de.
Bu mesajdan alıntı yap