ARM hatası

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - ARM hatası ...

ARM hatası
edrfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edrfatih

Grafiker / Edirne

ARM hatası

Alt 28-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

tüm arkadaşlardan destek istiyorum. 2 gün sonra gazetemizin baskısı olacak. tasarımları bitirdim. fakat corel de pdf kaydedemiyorum. A R M ile ilgili bi hata veriyo sanırım. ne yaptıysam omadı. şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

corel tools

Alt 28-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tüm arkadaşlardan destek istiyorum. 2 gün sonra gazetemizin baskısı olacak. tasarımları bitirdim. fakat corel de pdf kaydedemiyorum. A R M ile ilgili bi hata veriyo sanırım. ne yaptıysam omadı. şimdiden teşekkürler...
options memoryden ayarları değiştir ram miktarını %45 yap tekrar dene
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-02-2010 #3
options memoryden ayarları değiştir ram miktarını %45 yap tekrar dene
Uzun zamandır CorelDRAW'daki memory ayarları hiç bir şeye etken olmadığı biliniyor. Denemekte tabii ki fayda var ama memory ayarlarını ister %45 yapın ister %90 yapın bir şey değişmeyecek. Bu nedenle de CorelDRAW X5'te bu seçeneği bulamayacaksınız.

A.R.M. bir hata değildir. Aplication Recovery Manager (Uygulama Kurtarma Yöneticisi) nin baş harflerinden yapılan kısaltmadır. Uygulama kurtarma yöneticisi ram ya da işlemcinin bir iş parçacığı nedeniyle yanlış kullanılıp yazılımın çökmesi durumunda çalışmanızı kaydedip kurtarmak ve Corel geliştirici takımına bir hata raporu göndermek için üretilmiş bir sistemdir. İstenirse ayarlardan iptal edilebilir.

CorelDRAW'da PDF yaparken aldığınız bir hatanın bir çok sebebi olabilir. Öncelikle hangi sürümü kullandığınıza bakıp bu sürümle ilgili tüm servis paket ve yamaları yükleyip PDF yapmayı tekrar deneyin.

Kullandığınız sürüm eski bir sürümse, X4'e terfi etmenizi (X5 henüz yeni çıktığı için ilk servis paketi beklemekte fayda var) şiddetle tavsiye ederim. X4'ün PDF motoru önceki sürümlere kıyasla daha kararlıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

corel 12 den beri

Alt 28-02-2010 #4
ayarları bu şekilde yani rami %45 de kullanıyorum herhangibi bir problem ile karşılaşmadım daha tabi servis paketlerinide kuruyorum corele bilmiyorum başkada arm ile karşılaşmadım daha
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-03-2010 #5
ayarları bu şekilde yani rami %45 de kullanıyorum herhangibi bir problem ile karşılaşmadım daha tabi servis paketlerinide kuruyorum corele bilmiyorum başkada arm ile karşılaşmadım daha
Ben de varsayılan ayarlarda kullanıyorum. %25. Ben de hiç sorun yaşamıyorum. Ama bellek ayarlarından önce Servis Paketler daha önemli ARM hatası

Bu arada CorelDRAW X5 in deneme sürümünü indirmişstiniz. Kullanmadan önce Memory ayarını yaptınız mı?
Bu mesajdan alıntı yap
KeRASuS_28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KeRASuS_28

Webmaster / Giresun

Alt 11-03-2010 #6
bellek oranı düşük olduğunda veriyor hatayı .. belleği artırırsanız biraz rahatlarsın ancak büyük dosyalarda yineverecektir aynı hatayı
Bu mesajdan alıntı yap