Art Director'um iş arıyorum - İstanbul

gokhantevfik

Grafiker / İstanbul

Art Director'um iş arıyorum - İstanbul

Alt 31-08-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Art Director'um iş arıyorum

Aranan Şehir: İstanbul

Program/Seviye: Mac işletim sisteminde çalışıyorum.
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe Indesign

İş deneyimi ve içeriği: 08.12.2015: Unite
Art Director

Markalar:

Özel Olimpiyatlar, Aydın Doğan Vakfı, Anadolu Bilişim Hizmetleri, Evin Hesap Uzman Kadını, Brisa, 3S Kale, TSKBGD, Eski Büyükdere İskelesi, Ma-i Cafe,Under Armour (Dijital Tasarımlar)

Akcansa, Aydın Doğan Vakfı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Mastercard, Unilever, BSH, 3S Kalte, TSKBGD, Anadolu Bilişim Hizmetleri, Çimsa, Betonsa, Ma-i Cafe, Eski Büyükdere İskelesi (Basılı Mecra)

08.07.2014 - 31.06.2015: Altavia Turkey
Jr.Art Director
teknosa.com Dijital Tasarımları

01.06.2014 - 01.07.2014: Manualeffect (staj):
Jr.Art Director

10.04.2014 - 10.05.2014: Gen custom (Freelance)
Grafik Tasarımcı
Kurumsal Kimlik Çalısması,Web Arayüz Tasarım

06.09.2013 - 06.05.2014: hssportif
Grafik Tasarımcı
Kurumsal Kimlik Çalışması,Fenerbahçe Lisanslı
Atkı Tasarımları.

05.06.2013 - 01.09.2013: Geon Ajans (Freelance)
Grafik Tasarımcı
Dergi Tasarım

Çalışma Şartları: Tam Zamanlı (Full Time)

Askerlik Durumu: Yapmış

Medeni Hali: Bekar

Referanslar:

İşle ilgili açıklama: Portfolyomu mail olarak göndericem. Yeterli derecede portfolyom mevcuttur.

Matbaa düşünmüyorum. Reklam ajansında çalışmak istiyorum. Matbaa ve dijital baskı merkezlerinde çalışmak istemiyorum. Profosyonel reklam ajansında devam etmek istiyorum.

E-posta: [email protected]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

Hezarfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hezarfen(9)

Administrator

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-08-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
  • İlanlara cevap veren ve yeni ilan açan her üye kuralları okumuş olarak kabul edilir.
  • Siteden faydalanarak yapılan anlaşmalarda grafikerler.net hiç bir mesuliyet kabul etmez.
  • Grafikerler.net forumlarında yayınlanan ilanların onaylanması kurallar açısından yapılır ve içeriği ile ilgili denetim yapılmamaktadır.

Sosyal ağlarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

ozkansen

Baskıcı / İstanbul

Alt 14-09-2015 #4
gaziosmanpaşa'dayız. gel görüşelim istersen
Bu mesajdan alıntı yap

eyeon

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-02-2017 #6
Merhaba, biz de su anda bir art director ariyoruz! Asagida isin tanimini gonderiyorum, ililiniz cekerse lutfen iletisime geciniz.

Job description : Graphic designer
EYE ON GROUP, an international investment intelligence firm, is looking for a talented, self-motivating and highly organized graphic design with a strong creative eye and a desire to create strong visual content including maps, graphs, charts as well as promotional materials, to join our team in either New Delhi or Mumbai. Part of a small, international team, you will be working on graphic content creation for a new, multi-dimensional print and digital investment portal on India and are required to be a self-starter who is able to multitask and meet daily targets. Preference for designers that have worked on both printed and published materials (book layout) and digital design (websites).
Duties:

Design both print and web related graphics materials for EYE ON and any international customers of the group
Make creative designs for print and digital products including: newsletters, advertisements, books, web portals, brochures, video presentations, corporate identity, websites, etc.
Coordinate with HR, Marketing and Corporate Communication department for any and all design needs

Required Skills/Responsibilities:

Desire to cultivate a strong body of creative work with EYE ON
Understand and use design brief requirements and design needs
Work with a wide range of media
Experience with InDesign is a must, Illustrator and Photoshop is a plus
Think creatively and develop new design concepts, graphics and layout concepts
Amend final designs according to team's feedback and gain full approval for designs
Work closely with Business Development Team and other Designers
Able to multitask and handle multiple projects at a time with minimal supervision
Have a keen sense of design and a can do attitude.
A strong creative thinker, with the ability to push things
An understanding of HTML, CSS and the capabilities of web browsers is a big plus
To design and create enticing motion graphics for video deliverables (Corporate Videos, E-Learning, Websites, Marketing Demos, Video Infographics etc.) is a big plus
To assist in selecting audio, video, colors, animation, etc. for graphic design
Participate in brainstorming sessions to share new design perspectives and ideas
To complete projects by coordinating with outside agencies, art services, printers, etc.

Please send a CV and links to any print and digital work to:

[email protected]
Bu mesajdan alıntı yap

gokhantevfik

Grafiker / İstanbul

Alt 15-02-2017 #7
Merhaba, biz de su anda bir art director ariyoruz! Asagida isin tanimini gonderiyorum, ililiniz cekerse lutfen iletisime geciniz.
cv ve portfolyomu gönderdim
Bu mesajdan alıntı yap

prismpack

Grafiker / İstanbul

Alt 1 Hafta önce #8
art director'um iş arıyorum
Prısmpack matbaa , donusunuzu rıca edıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

gokhantevfik

Grafiker / İstanbul

Alt 1 Hafta önce #9
Prısmpack matbaa , donusunuzu rıca edıyorum.
Matbaa düşünmüyorum. İlanım günceldir.
Bu mesajdan alıntı yap

gokhantevfik

Grafiker / İstanbul

Alt 1 Hafta önce #10
ilan günceldir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Bookmarks