artcam de ufak işlere köprü atmak RESİMLİ ANLATIM(artcam bridges)

CNC - artcam de ufak işlere köprü atmak RESİMLİ ANLATIM(artcam bridges) Sponsorlu Bağlantılar artcam kullanan arkadaşlara bir gün lazım olabilecek bir bilgi ,özellikle 3mm pleksilerde ufak harfleri tutmak büyük problem , harflere köprü atarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. resim 1: işimizin derinliğini ...

hmdreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmdreklam

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Dosya19

Alt 02-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

artcam kullanan arkadaşlara bir gün lazım olabilecek bir bilgi ,özellikle 3mm pleksilerde ufak harfleri tutmak büyük problem , harflere köprü atarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.
resim 1: işimizin derinliğini ve malzeme bilgisini oluşturduktan (cnc takım yolunu oluşturduk sonra) allta bulunan toolpath sekmesinden 2d toolpaths altındaki profile options butonuna tıklıyoruz .

resim 2:
daha sonra sayfada boş beyaz alana bikere tıkladıktan sonra , oluşturduğumuz kesim çizgisine tıklıyoruz ve sol taraftaki bridges sekmesini seçiyoruz.
BRİDGE LENGTH : ATMAK İSTEDİĞİNİZ KÖPRÜNÜN UZUNLUĞU MM OLARAK
BRİDGE THİCKNESS: KÖPRÜNÜN DERİNLİĞİ

BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA AYNI BÖLÜMDE AŞŞAĞIDA BULUNAN UPDATE ALL BRİDGES BUTONUNA BASIYORUZ VE KÖPRÜLERİ OTOMATİK OLARAK İŞE YERLEŞTİRİYORUZ .
KÖPRÜ SAYISINI CONSTANT NUMBER YAZAN YERE GİRİYORUZ . BU SAYI HER HARFE ATACAĞINIZ KÖPRÜ SAYISIDIR .

SONUNDA BÖYLE BİR KESİM ELDE EDİYORSUNUZ .

OLUŞAN TIRNAKLARI YAN KESKİ VEYA MAKET BIÇAĞI KULLANARAK KESEBİLİRSİNİZ .

SONRA KAHVENİZİ DOLDURUP CNC NİN İŞİNİ BİTİRMESİNİ BEKLİYORSUNUZ .:wink:
ARTCAM PROGRAMINDA TAKILDIĞINIZ BİR NOKTA OLURSA ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLABİLİRİM
İYİ ÇALIŞMALAR
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cezmi-reklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cezmi-reklam

Grafiker / Kocaeli

Alt 01-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
slm hamdi nasılsın
Bu mesajdan alıntı yap
Yener82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yener82

Hiç Biri / İstanbul

Artcam 2012 köprü aldı bende yok

Alt 13-12-2016 #3
Selam, artcam kullanmaya başladığımdan beri artcam in bağımlısı oldum. Artcam de daha ileri seviye işler yapmak isyedikçe ihtiyaçlarım arttı. derdim şudur, freze dar alanlarda kesim yapıp ilerlerken kopan parçaların takımın yolunu tıkayıp takımın kırılmasına neden oluyor ve bu sorunu birkaç kez yaşayınca çözüm aradım, videolar makaleler derken acı bir olayla baş başa kaldım. Artcam 2012 de köprü aracı yok anlam veremiyorum alt sürümlerde var ama bende neden yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap