Artcam yardım!!!

CNC - Artcam yardım!!! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar artcam de 3d rölyef de hazırladığım tüm projelerde takım yolu verirken kademeli dalış veremiyorum.yani stepdown değeri ne verirsem vereyim yine tek seferde dalıp işlem yapıyor. bunu nasıl ...

Artcam yardım!!!
cncvector isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cncvector

Ressam / Hatay

Dosya22

Artcam yardım!!!

Alt 29-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar artcam de 3d rölyef de hazırladığım tüm projelerde takım yolu verirken kademeli dalış veremiyorum.yani stepdown değeri ne verirsem vereyim yine tek seferde dalıp işlem yapıyor.
bunu nasıl düzeltebilirim.

bir de mtlaka materyali önce 1mm kadar siliyor sonra işlemeye başlıyor.bunun da önüne geçemiyorum.:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bilgink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgink

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Artcam de 3d çalışmalarında "Machine Relief" uygulamalarında bahsettiğiniz gibi kademeli dalış sistemi yoktur. Uygulama tek seferde yapılır. Ancak bu da bazı sorunları beraberinde getirebilir örneğin kabartma derinliğiniz biraz fazla ise bıçağınızı ve makinanızı zorlayabilirsiniz. Bunu önlemenin tek yolu "Z Level Roughhing" dir.Relief işlemeye başlamadan önce "3D Toolpaths" içindeki "Z Level Roughhing" ile malzemenin kaba pasosunu almanız relief işleme işinizi kolaylaştıracaktır. Burada ayarlar yapılırken kaba paso ile finish yüzey arasında ne kadar mesafe bırakacağınızı kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.(Material Allowence). Bu işlemden sonra "Machine Relief" işlemeniz daha kolay olacaktır. İkinci sorunuzun cevabı ise birçok nedeni olabilir ama material seçerken top offset kısmına dikkat edin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
cncvector isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cncvector

Ressam / Hatay

Alt 05-09-2011 #3
teşekkür ederim.biraz geç kaldım cevap yazmak için.ksura bakmayın.tavsiyelerinize uyacağım.önce "Z Level Roughhing" seçeneğini iyice bir öğrenmem lazım.çünkü hiç bir bilgim yok.

.(Material Allowence) seçeneğinde herzaman yüzeye sıfır olarak ayrlıyorum ama yinede o ilk olarak silme eylemini engelleyemiyorum.
tavsiyelerinizden eminim ki fayda göreceğim.tekrar teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap