Artpro hakkında fikir alış verişi

Graficafe - Artpro hakkında fikir alış verişi ...

SHGİPTAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SHGİPTAR

Grafiker / İstanbul

Alt 19-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Artpro programını kullanan arkadaşlarımla tanışıp Artpro hakkında fikir alış verişinde bulunmak istiyorum.
Aman !... sakın diğer arkadaşlarımla tanışma'ma anlamına gelmesin yazdıklarımArtpro hakkında fikir alış verişi)

Matbaa şirketinde çalışmaktayım.Uzun bir süredir Artproyu 4,0 dan beri kullanmaktayım.Daha çok yurtiçi ve yurtdışından artpro olarak gelen işler üzerinde çalışıyorum.Diğer vectörel programları tanıyorum ama çok iyi kullanamıyorum sanırım.Tabiki buda Artpro ile diğer programlar arasında zaman zaman sorunları çözemememe neden oluyor.

Bu konularda yardımlaşmak ve iyi bir Artpro kullanıcısı olarak bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Artpro ile ilgili bazı konular açmıştım daha önce ama !............. işte

Bir tiyo: Artpro kullanıcısı olmasanızda bazen elinize Artpro olarak gelen işleri Artprinter sayesinde açabilir pdf yapabilir ve sonra kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Designer35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designer35

Grafiker / Manisa

Alt 14-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
slmar artpro ile ilgili bir sorum olacaktı

Adobe İllustrator yada FreeHand'te Gelen DCS dökümanlarını artpro 8.0'de Aynı sekilde canalli bir sekilde nasil importlaya bilirim yada hangi formatta kayedtmem lazim eps mi pdf mi ai mi bana bu konuda yardimci olurmusunuz

Tesekkür ediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-05-2008 #3
Freehanden degil, adobe illustrator belgesini pdf olarak kaydediniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Designer35

Grafiker / Manisa

Alt 14-05-2008 #4
Nucat hanım slmar

Evet pdf Kaydederken hangi senecekleri tıklamam lazim bilgi verirmisiniz yada Photo olarak anlatirmisin mümkünse

Anlatmak istedigim özellikle Müsteriden gelen DCS dökümanlı isleri Ben tekrar Photoshop ta acip Renk canallari birlestirip cmyk yapiyorum artpro da olusan Tif belgesi üzerinden tekrar canalli yarlestiriyorum
bu benim için büyük sıkıntı oluyoor yani zaman kaybıma yol açıyoor bana bu konuda destek cikarsaniz severinim artpro 7.5 yada 8.0 nasil yapılabilir
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-05-2008 #5
Benim, görmüşlügüm ve tanışıklığım dişinda artpro tecrübem yok. Fakat artproya iş gönderiyorum. Özel bir ayar yapmiyorum.Adobe illustrator 4,0 üzeri olmasına dikkat edip, pdf kaydediyorum. SHGİPTAR'i dört gözle belkiyoruz... deyip topu attımArtpro hakkında fikir alış verişi
Bu mesajdan alıntı yap

Designer35

Grafiker / Manisa

Alt 14-05-2008 #6
Mesaj alinde tesekkür ediyorum Nucat hnmArtpro hakkında fikir alış verişiArtpro hakkında fikir alış verişiArtpro hakkında fikir alış verişiArtpro hakkında fikir alış verişi
Bu mesajdan alıntı yap

SHGİPTAR

Grafiker / İstanbul

Alt 14-05-2008 #7
Anlatmak istedigim özellikle Müsteriden gelen DCS dökümanlı isleri Ben tekrar Photoshop ta acip Renk canallari birlestirip cmyk yapiyorum artpro da olusan Tif belgesi üzerinden tekrar canalli yarlestiriyorum
bu benim için büyük sıkıntı oluyoor yani zaman kaybıma yol açıyoor bana bu konuda destek cikarsaniz severinim artpro 7.5 yada 8.0 nasil yapılabilir[/quote]

Merhabalar

Malesef çok üzgünüm aynı işlemlere devam etmek zorundasınız. Artpro 8.1 de dahil hiçbirinde bu mümkün değil

Belki şu kolaylık olabilir.
Pdf yapmadan önce yerlestirdiginiz tiff'in ebatları ve dekupesi tamamsa artproda replace yaparak degistirirsiniz. Ve bir dahada çalısma yapmazsınız.

Yani tiff ile ilgili isleri tamamen bitirmis olmanız gerekiyor artpro'da açmadan, sonra da replace.Artpro hakkında fikir alış verişi
Bu mesajdan alıntı yap

Designer35

Grafiker / Manisa

Alt 14-05-2008 #8
Teknik bilgilerniniz icin öncelikle tsk ediyorum :>:>

Bahsetmis oldugunuz sıralamayi yapabiliyorum ben sadece daha kestirme bir yolu varmi diye yazmistim :neutral1::neutral1:

yinede cevap için çook sğl

Ablacim
Bu mesajdan alıntı yap

SHGİPTAR

Grafiker / İstanbul

Alt 14-05-2008 #9
Teknik bilgilerniniz icin öncelikle tsk ediyorum :>:>

Bahsetmis oldugunuz sıralamayi yapabiliyorum ben sadece daha kestirme bir yolu varmi diye yazmistim :neutral1::neutral1:

yinede cevap için çook sğl

Ablacim
Rica ederimArtpro hakkında fikir alış verişi
Bu mesajdan alıntı yap
by_mysterious isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_mysterious

Grafiker / İzmir

Alt 14-12-2009 #10
merhaba arkadaşlar bende art pro kullanmaya yeni başlamış biri olarak engin tecrübe ve değerli fikirlerinizle bana yardımcı olmanızı rica ediyorum Artpro hakkında fikir alış verişi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
artpro, hakknda, fikir, verii