as3 de yüklenen sayfanın frameine nasıl giderim?

Flash - as3 de yüklenen sayfanın frameine nasıl giderim? ...

akif_seksekci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akif_seksekci

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

ünlem

Alt 06-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar

bir sorum var. Flash sayfamda dışarıdan swf yükletiyorum fakat. Yüklettiğim sayfalarda alt konular var ve onlarda frame'lere bölünmüş durumda. Bir site haritası yapmam gerekiyor. Yaptığım site haritasında da alt konular gözükecek. O alt konulara tıklandığındada Yüklenen movie clip'in ilgili frame e gitmesi gerek

asıl sorum şu dışarıdan swf yükletmekte hiçbir problemim yok fakat, yüklettiğim swf'nin istediğim frame'ine direkt nasıl göndereceğim?

Bir final projesinin son aşaması arkadaşlar, bu yüzden kilitlenmiş durumdayız. İlgi ve cavaplarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

akif_seksekci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akif_seksekci

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 11-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar bunun cevabını buldum, ilgilenenler özel mesaj atsın
Bu mesajdan alıntı yap
fullflash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 23-11-2010 #3
flash.display.loader yani loader sınıfı yüklediğimiz her ne ise .jpg, .png, swf veya video, yükleme esnasında yani zamanında bilgi almanız mümkündür. width, height, ya da daha anlaşılır bir örnek olması için preload örneğidir. loader olayını yarattığınızda yani

loader.addEventListener(Event.COMPLETE, onComplete) yarine;
loader.contentLoaderInfo.addEventListener(Event.CO MPLETE, onComplete);

yüklenme zamanında bilgiye ulaşma imkanınız olacaktır.

Örnekte görücekğiniz üzre MovieClip'e dönüştürülmüş ve istenen frame gitmesi programlanmıştır.

http://rapidshare.com/files/432713963/ornek.rar
http://hotfile.com/dl/84517752/a364c57/ornek.rar.html
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
as3, cs5, flash, swf