AS3 WideScreen(Yatay Monitör)

Flash - AS3 WideScreen(Yatay Monitör) ...

kursunkemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kursunkemal

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Dosya22

Alt 04-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Problem şu Flash Cs5.5 de bir swf hazırlıyorum. Bu hazırladığım swf içerisine dışarıdan bir görsel çağrııyorum ve swf yi çalıştırdığımda resim yukarıdan ve aşağıdan taşmış görünüyor. Bu problem yatay ekran (widescreen) monitör de bu şekilde. Ama normal monitörde bir sıkıntı yok. Bunun önüne nasıl geçebilirim. Verilen çözüm örnekleri hep html+swf kullananlar için anlatılmış. Yardımınız için şimdiden çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ebolukcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebolukcu

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Cs5 kullanıyorsan componentler içerisinde (eğer component bölümü kapalıysa components araç kutusunu yukarıdan window menüsünden açabilirsin) UILoader mı ne wardı. Onu sahneye ekleyerek resmi bu componentin içine çağırabilirsin. Fare ile tıkladığında öğenin properties seçeneklerinde Source diye bi yer vardı. Buraya çağıracağın şeyi yazıyorsun(jpg,swf olabilir). Eğer as3 ten çağıracaksan: Ekledğin Uıloader'a bi isim vereceksin(istance name) as3 te verdiginİsim.Source="eray.jpg" şeklinde kullanabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap