Asimetrik Tablo Nasıl Yapabilirim

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Asimetrik Tablo Nasıl Yapabilirim Sponsorlu Bağlantılar merhaba resimleri 4 parçalı 5 parçalı asimetrik tablo haline getirmek istiyorum belirlediğim ölçülere bölüm bunu coreldraw la nasıl yapabilirm.yada hangi programla daha kolay yapabilirim.örnek bir resim ekliyorum....

editortr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

editortr

Grafiker / Muğla

Alt 03-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba resimleri 4 parçalı 5 parçalı asimetrik tablo haline getirmek istiyorum belirlediğim ölçülere bölüm bunu coreldraw la nasıl yapabilirm.yada hangi programla daha kolay yapabilirim.örnek bir resim ekliyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 03-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bütün bir resmi "import" ettikten sonra kaç parçaya ayırmak istiyorsanız resminizi o kadar çoğaltın (kısayolu: numpad'ten "+" (artı tuşu)

İstediğiniz ölçülerde karelerinizi resmin üzerine çizin daha sonra resmi tıklayıp " efect" menüsünden / "power clip seçeneğini seçip" ilk sıradaki kareyi tıklayın
bu işlemi üstüste çoğaltmış olduğunuz tüm resimler için yapın. Tabi çizdiğiniz kareleri sırasını bozmadan.
Bu mesajdan alıntı yap
UkeLa_ChoCuK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UkeLa_ChoCuK(31)

Grafiker / Konya

Alt 30-06-2011 #3
Rectangle tool ile yan yana birbirine dayamak suretiyle resmi kaça bölecekseniz o kadar sayıda kare çiz, hepsini grupla.
Resmi import et ve powerclip ile grupladığın karelerin içerisine yolla.
Yolladıktan sonra Karelerin grubunu bozup ayrı ayrı çalışabilirsin,
Karenin boyutunu değiştirmek istersen ctrl Q ve sonrasında Shape tool ile Karenin noktalarını seçip çek veya kes.
Bu kadar Asimetrik Tablo Nasıl Yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap