aşk mı?.. sevgimi?...

Edebiyat - aşk mı?.. sevgimi?... ...

Cevapla
aşk mı?.. sevgimi?...
ttuurrgguutt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ttuurrgguutt

Baskıcı / İstanbul

Standart

aşk mı?.. sevgimi?...

Alt 22-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hiç bilinçli bir şekilde aşık olan birisini gördünüz mü? aşık olmaya karar verilmez, aşık olacağınız kişiyi seçemezsiniz? aşık olacağınız yer ve zaman bir muammadır. sadece aşık olursunuz o kadar. nerede, ne zaman hangi koşullarda olursanız olun.

Aşk yüceltir, yüceltir, yüceltir. gerçekdışıdır. gerçeküstüdür. yücelttiği için yücelttiğini bir gün aynı derecede yerin dibine de geçirebilir. aslında ne yücelttiği yüceltildiği noktaya lâyıktır, ne de yerin dibine geçirdiği buna müstahak! aşkta ikisinin ortası yoktur.

Aşk, ona rastlama ihtimalini düşünerek binlerce kişinin arasında, çılgın bir yağmurda belki o da dışarıdadır ve rastlarım onu görürüm diye saatlerce sokaklarda dolaşacak kadar insanı salaklaştırabilir.Kişiyi mazoşizmin doruklarına ulaştırabilen, duygularını aşık olunan kişiye açıp onu kaybetme, reddedilme riskini göze alamadığın için zaman zaman aylar süren bir işkenceye dönüşebilen hakkında en çok konuşulan duygular silsilesi anlaşılmaz ruh hali.

Aşık kişinin bu durumu sonuçlandıramaması sonucu insanın hayatını kaydırıp kişiyi alkolikliğe, bunalımların en dibine parmağının ucunu değdirmeye, okulunun uzamasına, sınav grafiklerinin azalan fonsiyona dönüşmesine ve hatta ölüme bile götürebilecek hastalıklı durum.

Psikolojinin en çok üzerine eğilmesi gereken durumken sanırım çözümsüzlüğünden dolayı bulaşmadığı bir konu.

Tanrının insanlara en büyük armağanı veya laneti.

Aşk, karşındakini senden fazla kimsenin sevemeyeceğine inanmak, hayatta cesaret edemeyeceğin şeyleri yapmayı istemek, olmayacağını düşünsen de yine de onunla yaşlanmayı, hayatın boyunca onunla aynı evi paylaşmayı, onun çocuğuna hayat vermeyi hayal etmek, bu hayallerin gerçekleşmeyeceğini ve bir gün hayal etmekten korkma aşamasına geldiğini düşününce gerçek fiziksel acı çekmek, onun için önemli olmadığını düşünmenin bile acı verici olması, onun mükemmel olduğunu ve ondan sonra asla başka kimseyi sevemeyeceğini düşünmek, sırf onunla bir gün geçirebilmek için her şeyi göze alabilecek kadar çıldırmak, onu düşündüğünde gözyaşlarına hakim olamamak, ona asla kızamayacağını ve o seni istemese bile, daha önce ayrılık acısını unutmakta oldukça kullanışlı olduğunu gördüğün, öfke ya da kırgınlık gibi duygular hissedemeyeceğini ve durum sonucunda çekeceğin acının saf üzüntüden olacağını bildiğin halde, onunla olduğun zamana, yaşadığın mutluluğa değeceğini ve bu acıyı da paşa paşa çekeceğini düşünmek... daha ne denir ki.. deliliğin en mükemmel çeşidi, hele bir de onun gerçek olduğunu hayal edebilecek kadar vazokontraktif atılımlarda bulunabilecek kadar deliysen..

Aşk bir yana en önemli olan sevgi öyle mi ki.. yıldırım aşk olmasına rağmen yıldırım sevgi yoktur. sevgi birdenbire olmaz. bir kimseyi birdenbire sevemezsiniz. zaman geçmesi gerekir.günler, haftalar, aylar birbirini kovalarken zamanın yaşanarak geçmesi gerekir. zamanın beraberce ve elele yaşanarak geçmesi gerekir. ilk görüşte aşk olur ama ilk görüşte sevgi olmaz. aşk abartıdır. sevgi ise inanılmayacak derecede olgun, anlayışlı ve hoşgörülüdür. sevgi bir paylaşmanın sonucudur. bu matematiksel bir paylaşma değil duygusal bir paylaşmadır. aynı anı aynı heyecanla yaşamaktır. aynı şeyleri hissetmektir. aynı frekansta olmak, minözlerinin aynı çıkmasıdır. aynı şeylere gülmek, aynı şeylere ağlamaktır. bu biribirinin aynısı iki insan demek de değildir.Birbirinize aşık olmanız da gerekmez.Aşk gelir geçer, sevgi daimi olmak ister hak ederde..

Bu yüzden sevgiyi seçtim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
sevgimi, Aşkmı yoksa.... selimArslanoğlu Graficafe 1 08-05-2010 09:57:43

Kapat
Şifremi Unuttum?