"aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

Edebiyat - "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi Sponsorlu Bağlantılar Hani hep derler ya, "Aşkın gözü kördür" diye... Ama hiç kimse nedenini bilmez... İşte bunun hikayesi; Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan, insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ...

g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Dosya15

Alt 11-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hani hep derler ya, "Aşkın gözü kördür" diye... Ama hiç kimse nedenini bilmez... İşte bunun
hikayesi;

Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan, insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar
ne yapacaklarını bilmez halde dolanıyorlarmış. Bir gün, toplanmışlar ve her zaman ki gibi
oturuyorlarken Saflık ortaya bir...... fikir atmış:

"Neden saklambaç oynamıyoruz?" Hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen Çılgınlık bağırmış: "Ben ebe olmak
istiyorum." Başka kimse Çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve
saymaya başlamış: 1, 2, 3... çılgınlık saydıkça iyi huylar kötü huylar saklanacak yer aramışlar.

Şefkat, ayın boynuzuna asılmış;
İhanet çöp yığınının içine girmiş;
Sevgi bulutların arasına
kıvrılmış;
Yalan bir taşın altına saklanacağını söylemiş ama yalanmış, çünkü gölün dibine saklanmış;
Tutku, dünyanın merkezine girmiş,
Para Hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış... Ve
Çılgınlık saymaya devam etmiş: "79, 80, 81..." Aşk'ın dışında bütün iyi huylar zaten o ana kadar
saklanmış.
Aşk, kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş. Bu bizi şaşırtmamalı,
çünkü hepimiz Aşk'ı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz. Çılgınlık 95, 96, 97...'ye gelmiş ve
100'e vardığı anda Aşk sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış. Çılgınlık bağırmış: "Sağım,
solum sobe..!"
Ve arkasını döndüğünde ilk önce Tembelliği görmüş; o ayaktaymış. Çünkü saklanacak
enerjisi yokmuş. Sonra Şefkat'i ayın boynuzunda görmüş ve İhanet'i çöplerin arasında... Sevgi'yi
bulutların arasında; Yalan'ı gölün dibinde ve Tutku'yu dünyanın merkezinde... Hepsini birer birer
bulmuş.
Sadece biri hariç. Ve Çılgınlık umutsuzluğa kapılmış, en son saklanan kişiyi bulamamış.
Derken Haset, bulunamadığı için haset duyarak Çılgınlığın kulağına fısıldamış:

"Aşk'ı bulamıyorsun, o güllerin arasında saklanıyor." Çılgınlık çatal bir sopa almış ve güllerin
arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış... Taa ki, yürek burkan bir haykırma onu durdurana
kadar.
Haykırıştan sonra, Aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmaklarının arasından
iki sicim gibi kan akıyormuş. Çılgınlık, Aşk'ı bulmak için heyecandan Aşk'ın gözlerini çatal sopa
ile kör etmiş.
"Ne yaptım ben? Ne yaptım ben?" diye bağırmış Çılgınlık. "Seni kör ettim, nasıl
onarabilirim?" Ve Aşk cevap vermiş: ''Gözlerimi geri veremezsin ama benim için bir şey yapmak
istersen benim kılavuzum olabilirsin...''

İşte o günden beri AŞK'ın gözü kördür ve her zaman ÇILGINLIK yanındadır...

Alıntıdır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok çok çok güzel.

Paylaşım için teşekkürler Esra."aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Bu mesajdan alıntı yap
katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 11-03-2010 #3
Aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi Malt'ın bir şarkısı ki günümüzde o kadar doğruki bu cümle."aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Bu mesajdan alıntı yap
N.design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N.design(32)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-03-2010 #4
etkileyici bir hikaye olmuş tşkler paylaştığın için
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-03-2010 #5
Hayret!.. Böyle bir 'hikâyenin' sonu gayet mantıklı geldi bana.. Gerçekten böyle olmuş olmalı.. "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

Demek ki saklambaç son derece tehlikeli, hatta zararlı bir oyun.. "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

Teşekkürler, paylaştığınız için. "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-03-2010 #6
Çok çok çok güzel.

Paylaşım için teşekkürler Esra."aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Rica ederim :wink:

Aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi Malt'ın bir şarkısı ki günümüzde o kadar doğruki bu cümle."aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Peki onun bir hikayesi var mı? "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

etkileyici bir hikaye olmuş tşkler paylaştığın için

Hayret!.. Böyle bir 'hikâyenin' sonu gayet mantıklı geldi bana.. Gerçekten böyle olmuş olmalı.. "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

Demek ki saklambaç son derece tehlikeli, hatta zararlı bir oyun.. "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

Teşekkürler, paylaştığınız için. "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Evet bencede çok mantıklı "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Hem mantıksız olsaydı bile; aşkın nesi mantıklısı ki hikayesi mantıklı olsun :giggle:

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 11-03-2010 #7
cook tesekkurler gusel bı hıkayeymıs...
Bu mesajdan alıntı yap
katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 11-03-2010 #8
Peki onun bir hikayesi var mı? "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi

Hikayesi mi ? Ooo hikaye değil gerçek örnekler var etrafımızda birsürü "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Bu mesajdan alıntı yap

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-03-2010 #9
Hikayesi mi ? Ooo hikaye değil gerçek örnekler var etrafımızda birsürü "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Meselaa????

cook tesekkurler gusel bı hıkayeymıs...
Bu mesajdan alıntı yap
a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 30-03-2010 #10
Teşekkürler esra'cım ,çok güzel bir paylaşım.
Emeğine sağlık "aşkın Gözü Kördür " ün Tarihsel Hikayesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları