Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz

Php, Asp, Perl, Html - Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz ...

BLUE_AZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BLUE_AZ

Webmaster / Ankara

Alt 22-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

düşündüm taşındım kaşınmadım ama hapşurdum =)

ve dedimki derslere bir site tasarlayarak devam edelim ama ne sitesi olsun buna siz karar verin sonra adım adım birlikte tasarlayalım ve kodlayalım.

Ne dersiniz sizcede hoş olmaz mı?

(anket açmayı düşnüdüm ama anket kısmını bulamadım =)

En Güzeli siz yazın birine karar verelim başlayalım..

ANIL kardeşim demek istediğim haber sitesi, ürün sitesi, köy portalı, emlak portalı, ilan sistemi, emlak sistemi, mini form tarzında bir seçenek belirlersek hem asp ile site yapmayı hemde yazılım giydirmeyi göstereceğim bilmeyenler öğrenecek bilenlerse belki yazılımını geliştiricek belki ilerletecek bundan sonrada verdiğim açık kaynak kodlarıyla herkez asp siteler yapabilecek...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 22-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel düşünce Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz biraz daha açarsan konuyu tam olarak kavrayamadım Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz

gerçekten süper olur bu Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz ee ne zaman başlıyosun
Bu mesajdan alıntı yap

BLUE_AZ

Webmaster / Ankara

Alt 22-07-2009 #3
ne yapacağımıza karar verelim başlayalım o yüzden mümkünse herkez ne sitesi yapmak istediğini yazsın
Bu mesajdan alıntı yap
kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 25-07-2009 #4
haber sistemi yaplaım hep beraber bir kısmını siz anlatın bir kısmını ben alatırım yetişemediğiniz yerde eğlenceli olur
Bu mesajdan alıntı yap
Miraç ÖZTÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Miraç ÖZTÜRK(37)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-07-2009 #5
asp.net ile yapalım bende destek olayım Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz sql server, visual studio, asp.net - ajax Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-07-2009 #6
Evet basit bir haber sitesi yapabilirsiniz.Anasayfada resimlerden oluşan bir haber menüsü.(Mynet tarzında.) Üst tarafta menüler sağ yanda kategorilerden seçme haberler olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

BLUE_AZ

Webmaster / Ankara

Alt 26-07-2009 #7
hmm karar verildi galiba ama ben asp taraftarıyım şimdi ilk başladığınızı ve yazılım algoritması adına bir bilginizin olmadığını var sayıyor ve asp.net ile arka planda çalışacak sql server.. connection.. vs ayarları yapamayacağınızı düşünüyorum. bu yüzden önce yazılıma(asp, access), algoritmaya giriş yapalım projelendirelim ve başlayalım diye düşünüyorum ne dersiniz.

Birde ben daha çok basit bir site düşündüm çünkü şimdi 4/4 lük site tasarladık yazdık diyelim siz sadece kodları c/p yaparak alıcak çalıştırmaya çalışacaksınız. yada kaynak kodu çekip editlmekle uğraşıcaksınız.Benim hedefim ise size mantığı anlatmak.

Grafikerler.net Haber Portalı v:1.0 Yazılım Algoritması ve projelnedirmesinide yapıp burada yayınlamak istiyorum.. Yardımcı olacak arkadaşlarda bana özelden yardım etsinler tek elden yapalım siteyi sonra sıkıntı çıksın takipsizlik olmasın istiyorum.

Ve projelendirmeyi yapıp başlayalım bunun için biraz haber sitelerini geziyor size dönüş yapıyorum Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz

bekleyin beni...
Bu mesajdan alıntı yap
ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 26-07-2009 #8
hocam bir sorum olacak size ya Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz
Bu mesajdan alıntı yap

BLUE_AZ

Webmaster / Ankara

Alt 26-07-2009 #9
hocam bir sorum olacak size ya Asp ile Ne Sitesi Yapmak İstersiniz
hemen yardım edelim birde sorularınız varsa eğer konuyla alakası yok ise mümkünse arkadaşlar özelden pm atın ben cevap yazıyorum merak etmeyin :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

BLUE_AZ

Webmaster / Ankara

Alt 26-07-2009 #10
Grafikerler.net Haber Haber Portalı v:1.0

Kullanacağımız Programlar
• Fireworks / Photoshop / Illustrator / Corel
• Dreamweaver / Frontpage
• Flash / SWiSHmax
• Access

Proje Yazılım Dili Gereksinimleri
• Biraz Zeka ve Düşünce Kabiliyeti
• ISS
• ASP
• Access Veritabanı
• Yazma İzni

Şimdi Arkadaşlar Üsteki Projelendirmenin ardından herkese yol gösterme yapıyorum ve sizi yazılımdan hiç anlamıyor sayıyorum…

Üsteki Programlardan her kategorideki bir programı seçiyoruz benim tercihlerim

Kullanacağımız Programlar
• Fireworks
• Frontpage
• Flash
• Access

Şeklinde birde proje yazılım gereksinimlerinde ki maddeleri tek tek anlatacağım. Nasıl kurulur nasıl yazma izni verilir yazma izni kısmını saçma görmeyin çünkü %90 nınız yazma izni veremediği için proje hata veriyor diye şikayet edeceksiniz =)

Birde ben yazılım ağırlıklı projelerle ilgilendiğim için grafik tasarım yönüm çok iyi değildir bu yüzden arayüzü kolay programalr seçtim siz daha iyisinizdir bu konuda siz kafanıza göre programlar seçin ve proje için tayin edin.

Size üsteki maddeler hakkında tek tek bilgi hazırlıycam forumun yazı kısmı baya uzayacak ama idare edin artık..

bu arada taslak görüntü olarak bu şekilde olacak arakdaşlar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları