ASP.Net Eğitim

Php, Asp, Perl, Html - ASP.Net Eğitim ...

Cevapla
ASP.Net Eğitim
WelcomeStranger isimli Üye şimdilik offline konumundadır

WelcomeStranger(29)

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Dosya19

ASP.Net Eğitim

Alt 25-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ASP, ya da Active Server Pages (Etkin Sunucu Sayfaları), Microsoft tarafından geliştirilen internete yönelik sunucu taraflı ( serverside) çalışan bir teknolojidir. Sunucunun sadece durağan sayfaları istemciye ( ziyaretçi) göndermesi yerine, ziyaretçiden veri kabul edilmesi gerekliliğinin sonucunda ortaya çıkmıştır.

ASP sayfaları çoğunlukla VBScript kullanılarak yazılır, ancak @Language komutuyla JScript, hatta Perl gibi başka bir dil de seçilebilir.

Bir ASP dosyasının içinde, özel nesneler ve VBS, JS, SQL kodları bulunur, bu sayfalar istemci tarafından istendiğinde sunucu öncelikle ASP içindeki kodları icra ederek, istemciye göndereceği bilgiyi oluşturur ve gönderir. Gönderilen bilgi genellikle HTML (ya da SGML) şeklindedir. Fakat sadece bunlarla sınırlı değildir, aynı şekilde bir grafik dosyasıda oluşturulup, istemciye gönderilebilinir.

ASP sayfaları HTML kodlarının içine gömülü şekilde oluşturulduğu halde bir kez server tarafından yorumlandığında saf HTML olarak döner. Kaynak kodlara bakıldığında ASP kodları görülmez. Bu kodlamacıların kaynaklarını saklamalarını kolaylaştırır.

ASP'nin ortaya çıkış nedenlerinden birisi de CGI dillerinin Oturum (Session) ve Uygulamaların (Application) başından sonuna kadar izlenmesinin yetersiz oluşundandır.

Dersleri buradan indirebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
asp, asp dersleri, asp eğitimi, asp nedir, asp.net

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Eğitim şart! Ama.... tuncer özkan Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları 6 29-12-2011 09:34:14
Türkçe illustrator cs4-cs3 eğitim kitapları, adobe tv ve interaktif eğitim yildizimyildiz Illustrator 30 10-10-2011 02:50:49
Eğitim ahmet-i-nur Afiş Tasarımı 6 20-05-2008 14:06:30
MSN Eğitim Cd si Gökhan TEKİN Graficafe 25 16-03-2008 15:42:34

Kapat
Şifremi Unuttum?