Atatürk' ün Ölüm Nedeni Hakkında

Graficafe - Atatürk' ün Ölüm Nedeni Hakkında ...

Cevapla
Atatürk' ün Ölüm Nedeni Hakkında
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Standart

Atatürk' ün Ölüm Nedeni Hakkında

Alt 30-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Konu AB’nin Kemalizm’e bakışıydı. Konuşmasına Atilla İlhan' ı anarak başladı. O’ nun aydınlanma etkinliklerine editörlük yaptığından söz etti. "Parola vatan, işareti namus" sözünü yeniden gündeme getirişini anlattı.

Bu söz İzmir'de şehitlik anıtının taşında Arapça harflerle yazılmış bir sözdü. Atilla İlhan o yazının tozlarını parmaklarıyla silmiş, yeniden gündeme taşımıştı. Konuşmasının sonunda sorular - yanıtlar bölümüne geçildi. Ceyhan Mumcu'ya Atilla İlhan'ın bir dergide yayınlanan kendisiyle yapılan röportajda "Atatürk'ün nasıl öldüğü araştırılmalıdır" dediğini anımsattım.

"Bu sözünü onun vasiyeti kabul etmek gerekir. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı?" diye sordum. Aldığım yanıtı okurlarımla paylaşmak istiyorum: Bir deniz tabip albayın bu konuda yaptığı doktora tezi vardır. Orada Atatürk' e yanlış tedavi uygulandığı anlatılmaktadır.

Atatürk sanıldığı gibi siroz hastası değildi. Atatürk'e sıtma tedavisi yapılmış, aşırı "kinin" yüklenmiş ve karaciğeri bu yüzden iflas etmiş, siroza dönüşmüştü. Tedaviyi yapan doktor mason locası üstadı azamlarından Doktor Mim Kemal'dir.

Durumu iyice fenalaştıktan sonra Celâl Bayar'ın ısrarı ile dışarıdan bir doktor getirilir. Yanlış tedavi yapıldığını, karaciğerinin bu yüzden iflas ettiğini rapor eden bu yabancı doktordur.

İstirahat için 2 ay kadar kaldığı Savarona' da nemli sıcaktan durumu daha da kötüleşmiş, son günlerinde Dolmabahçe Sarayı'na götürülmüştü. Peki, nasıl oldu da sirozdan öldüğü açıklandı ve bütün yazılı kaynaklara da böyle girdi?

Büyük Millet Meclisinde ölüm raporu gündeme getirildi. Mason locaları 1935’de kapatılmasına rağmen Mecliste hala mason milletvekilleri vardı. "Efendim, gençlerimize terbiye olur, onun alkol ve sigaradan öldüğünü duyuralım" denir ve kabul edilir. Arkasından Yeşilay icat edilir, tarih kitaplarına da böyle girer. Ceyhan Mumcu’dan bunları duyduktan sonra ne yapmam gerekir diye düşündüm. İlk işim bu bilgiyi okurlarımla paylaşmak. Şimdi bu bilgiler elimizde ve biz çocuklarımızı terbiye edeceğiz diye, yüce önderimiz hakkındaki bu yalanla O’nu halkımızın gözünde küçültmeye devam edecek miyiz?

Okul kitaplarından Atatürk'ü çıkartmak için elinden geleni yapan AB, bu düzeltmeyi yapmamıza izin verir mi? Demek ki kendi kitaplarımızı kendimiz yazmak zorundayız. En çok satılmakta olan "Şu Çılgın Türkler" kitabi belli ki bir boşluğu dolduruyor.

Demek ki; halkımız şiddetle kendi tarihiyle ilgili doğru bilgilere ulaşma ihtiyacı duyuyor. Neyse ki Türk ulusu ATATÜRK' ünü hâlâ çok seviyor, hiçbir yalan O' nu gözden düşüremiyor!


Not: Bu yazı ******* gelen bir yazıdır...::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

piti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

piti(34)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 30-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazıyı okuyunca inanamadım.. gerçeklik payı nedir bilemiyorum ama bu yazının 10 kasım 2003 de cumhuriyet gazetesinde de yayınlandığı söyleniyor.. her nekadar yayınlansa da böyle şeyler üzerinde pek durulmuyor bu da bir gerçek..


hep düşünmüşümdür Atatürk en az 1-2 sene daha yaşasaydı Türkiye belki de şuan hakettiği yerde olurdu.. Atatürk' ün Ölüm Nedeni Hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
Standart
Alt 28-10-2007 #3
Yazıyı daha önce de okumuştum ve yazıyı okuduktan sonra, bu konuda ben de bir sürü kitap, makale incelemeye çalıştım. İncelediklerim de bu yöndeydi...

Bir grubun ya da bir oluşumun, bir ülkenin Ata' sına kastı varsa, o ülkeye kasıtlarını düşünmek bile istemiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
ataturk un olumu

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
dijital makine baskı esnasında çok dağıtmasının nedeni ne olabilir? maxsimus Dijital makineler 49 01-12-2008 01:11:13
sizce kanserin en önemli nedeni nedir? ayışığı İlginç Videolar 4 24-04-2008 08:49:59
Yarışma Hakkında Sorularınız ? Cahit GÜLDEN 2050 Yılında Bir Balık 82 12-02-2008 13:07:15
ER-ART Eğitim sistemi hakkında soru? VzGçLmZm Kantin 6 08-01-2008 14:51:40
animasyonlar hakkında yardım! hydr95 Flash 1 30-07-2007 14:27:22

Kapat
Şifremi Unuttum?